Fotbal

VIDEO: Brutální faul v Premier League skončil zlomeninou

Anglická fotbalová Premier League už není tak tvrdá jako dřív. Tento názor se rozhodl nahlodat Danny Guthrie z Newcastlu, který nesmyslně zajel do Craiga Fagana, a to hned dvakrát.

Běžela už šestá minuta nastavení zápasu anglické ligy mezi Newcastlem a Hullem. Do závěrečného hvizdu zbývalo jen pár vteřin, o výsledku bylo rozhodnuto – domácí se museli smiřovat s porážkou od nováčka v poměru 1:2. Danny Guthrie vědomí prohry ale evidentně neunesl.


Mladý záložník Newcastlu nejprve do hostujícího Fagana naběhl zezadu, ten ale první nájezd ustál. S míčem postupoval podél postranní čáry, když se k němu smyslů zbavený Guthrie přiřítil podruhé a bez myšlenky na zahrání balonu jej doslova smetl z trávníku. Ihned po zákroku se na hřišti semlela potyčka mezi hráči obou týmů a Guthrie byl okamžitě vyloučen.

Zlomená noha a tříměsíční pauza

Výsledek jeho nesportovní snahy? Fagan si nezahraje tři měsíce. Pondělní rentgen potvrdil černé prognózy, hráč Hullu má frakturu holenní kosti.


„Nemůžu být tolerantní, takovéhle věci musí někdo vykopnout ze hry,“ láteřil manažer Hullu Phil Brown. „Naši hráči drželi takticky míč v rohu hřiště tak, jako to dělají všichni. Někdo se ale rozhodl vzít spravedlnost do svých rukou a začal kolem sebe kopat jako smyslů zbavený,“ dodal k incidentu Faganův trenér na stránkách klubu.


"Byl to zákrok plynoucí z frustrace na konci zápasu, ale každý, kdo mě zná ví, že já takové věci nedělám," vykládal viník Guthrie a dodal: "Chci se Craigovi osobně omluvit a přeji mu brzké uzdravení." Tím asi nemyslel tříměsíční absenci.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události