Fotbal

Necid: Bylo to mé nejlepší utkání!

Necid: Bylo to mé nejlepší utkání!

Slávista Tomáš Necid “zničil“ klub, kterému je za mnohé vděčný.

Jeden platí za dlouhodobě uznávaného “trenéra - nerváka“, druhý se těší pověsti flegmatické komety, která se na fotbalovém výslunní hřeje poměrně krátce. Ale i když je od sebe dělí jedna věková generace, něco mají společné: oba táhnou Slavii směrem k “lepším zítřkům“. Řeč je o protřelém lišákovi Karlu Jarolímovi a bombarďákovi Tomáši Necidovi.


Jarolím: "Necid roste zápas od zápasu!"


Právě devatenáctiletý útočník potěšil v utkání s Jabloncem svého kouče ze všech hráčů nejvíce. A zcela pochopitelně – Necid vstřelil oba góly “sešívaných“.


"Je zbytečné se k němu nějak vyjadřovat, když rozhodl utkání. Dal vlastně hattrick, protože v první minutě to byl také regulérní gól. Necid roste zápas od zápasu. Měl trošku zdravotní problémy, ale nakonec byl v pohodě. Pracuje podstatně lépe, než tomu bylo před rokem," vzdal Jarolím hold své hvězdě.


Pomáhá mu celé mužstvo


Spokojeností zářil pochopitelně i samotný Necid. "Byl to můj nejlepší zápas. Je důležité, že vyhráváme. Mým stoupajícím výkonům hodně pomohlo hostování právě v Jablonci a mistrovství Evropy devatenáctek. Cítím, že jdu herně nahoru, ale pomáhá mi také mužstvo," pravil dravý útočník a připomněl tak fakt, že popravil tým, ve kterém ještě loni hostoval.


Jak už bylo zmíněno, Necid nedosáhl branek dvou, nýbrž tří. Jenže díky zmatkujícím sudím mu ta úvodní byla odepřena. "Na hattrick jsem myslel, mrzelo mě, že se mi to nepovedlo. Ten gól v první minutě z ofsajdu asi nebyl," podotkl červenobílý střelec, který musel odpovídat i na otázky, zda jeho rozhodnutí odejít do CSKA Moskva je s odstupem času skutečně správné.


"Určitě mě nemrzí, že do Ruska odejdu v takové formě. Zatím nejsem s nikým v kontaktu, jdu do Moskvy až v lednu. Budu se tam s tím muset poprat hned od začátku," ví dobře.


Pochválil ho i Komňacký


Za předvedenou hru proti Jablonci ho pochválil i trenér Severočechů František Komňacký.


"Nebezpečný v šestnáctce byl i u nás, ale nyní je mnohem platnější i v mezihře. Dokáže balon sklepnout a podržet ho. Když vidím, jaké dělá pokroky, tak z toho mám dobrý pocit," řekl s úsměvem “fotbalový profesor“.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události