Fotbal

"Tlučhuba" Mourinho se v Itálii zase předvedl

Kouč Interu Milán José Mourinho si po zápase utahoval ze soupeřova funkcionáře. Ten jej označil za tlučhubu.

Fotbalový trenér Jose Mourinho je známý svou arogancí a provokoativními komentáři na adresu ostatních světových trenérů. O víkendu si po ligovém utkání s Catánií opět pustil pusu na špacír.

Mourinho: I v deseti jsme Vám mohli dát 5:1

Z prvního poločasu byla zajímavá akorát poslední pětiminutovka. Nejprve se hosté překvapivě ujali vedení, ale o minutu později bylo srovnáno. Těsně před konečným hvizdem prvního poločasu byl však vyloučen domácí Muntari a šance hostů na úspěch rapidně stouply. I v deseti se ale Inter ujal hned po přestávce vedení 2:1, které udržel až do konce. Po zápase Mourinho se sebevědomím jemu vlastním prohlásil, že Inter mohl klidně vyhrát 5:1.

Slovní přestřelka se rozjela

Mourinhova slova vyvolala okamžitou reakci. Lo Monaco, jeden z představitelů poražené Catanie, portugalskému kouči vzkázal, že by měl kvůli nedostatku respektu dostat pár pohlavků.


To si samozřejmě bývalý trenér londýnské Chelsea nenechal líbit a prostřednictvím médií kontroval. Začal si utahovat z Monakova jména, které v italštině znamená mnich či Mnichov. "Kdo je Lo Monaco?" prohlásil Mourinho. "Znám tibetského mnicha, knížectví Monako, Bayern Mnichov, Velkou cenu Monaka, ale to je tak všechno," dodal trenér, který na sebe podobným stylem upozornil už v Anglii, kde o sobě po příchodu do Chelsea prohlásil, že je "Special One", což znamená výjimečný.

Lo Monaco: Mourinho je tlučhuba

"Jestli chce Lo Monaco získat slávu tím, že o mně bude mluvit, tak by mi měl zaplatit," přidal pětačtyřicetiletý Portugalec. "Všichni sponzoři, které propaguji, mi za to dávají peníze, za to, abych dělal jméno Lo Monacovi placený nejsem. Myslím, že jestli někdo touží být na první stránce novin, tak by měl vědět, jak na to," zakončil kouč, který ve dvou zápasech Serie A na lavičce Interu získal čtyři body.


Novou odpověď si však připravil také Lo Monaco. "Inter má nejlepší tým v Evropě. Je ostuda, že má za trenéra největšího tlučhubu v Evropě," nebral si servítky na adresu Mourinha představitel Catanie.

V Itálii je to už jeho druhý větší konflikt

Do prvního sporu po příchodu do Interu se Mourinho dostal s lodivodem Juventusu Claudiem Ranierim, který po prohře "Staré dámy“ v přípravném zápase prohlásil: "Nejsem jako Mourinho, nepotřebuji pořád vyhrávat, abych si byl jistý sám sebou."


Do Mourinha jako by v tu chvíli vlétl vosí roj. "Ranieri je starý a bez šťávy. Má uvažování někoho, kdo nepotřebuje vyhrávat, vždyť už je mu skoro sedmdesát let,“ reagoval tehdy emotivní Portugalec. Během svého angažmá v Premier League se zase pravidelně nejen skrze média dohadoval s Arsenem Wengerem (kouč Arsenalu), Alexem Fergusonem (trenér Manchesteru United) i liverpoolským Rafaelem Benítezem.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události