Hokej

Lang se těší na vzájemnou "chemii" s Kovaljovem

Zkušený český centr Robert Lang byl v rámci NHL vyměněn z Chicaga do Montrealu. V dresu Habs se opět setká s parťákem z Pittsburghu Alexem Kovaljovem.

Montreal nutně sháněl zkušeného centra a nechtělo se mu už čekat, jak se rozhodne Švéd Matts Sundin. „Nikdy jsme neměli pocit, že Sundina získáme. Měli jsme připravené i záložní plány a dnes jsme se rozhodli pro jeden z nich. Nebyly žádné náznaky, že by k nám Sundin mohl přijít. Netušíme, kdy se rozhodne, a nejsme připraveni čekat na hráče, který se rozhodne v listopadu, v prosinci, v lednu nebo v únoru,“ prohlásil generální manažer Bob Gainey.


Sedmatřicetiletý Lang tak brzy zahájí svou 15. sezonu v nejlepší hokejové soutěži světa opět v novém dresu. V barvách Chicaga nasbíral v minulém ročníku 54 bodů, k postupu do play-off ale týmu nepomohl.

Už se nemůže dočkat

Kanadský celek za novou posilu poslal do Chicaga druhou volbu v draftu a doufá, že tak do mužstva k talentovaným mladíkům přivedl potřebnou zkušenost. "Je to mladý tým s opravdovým talentem a já doufám, že svou úlohu splním,“ řekl pro nhl.com Lang. Tomu se přesun z průměrného celku do mužstva posledních vítězů východní konference evidentně zamlouvá.


"Je to opravdu neuvěřitelná skupina hráčů s mnoha dovednostmi. Zdá se, že to bude skvělá sezona a já už se nemůžu dočkat, až obléknu dres Montrealu,“ nešetřil chválou na adresu nových spoluhráčů bývalý hráč Los Angeles, Bostonu, Washingtonu, Detroitu a Pittsburghu. Právě v dresu Penguins zažil báječné sezony po boku ruského křídla Alexe Kovaljova, se kterým se opět možná postaví do jedné útočné řady.

Lang: Doufám v obnovení chemie

"Pokecali jsme a on mi trochu pomohl zapadnout do týmu," prozradil Lang, který společně s ruským útočníkem a Martinem Strakou válel za Tučňáky v letech 1998 - 2002. "Zažili jsme v Pittsburghu čtyři nebo pět skvělých let. Když se vám s někým takhle daří, je vždy příjemné, potkat se znovu a na stejnou chemii navazovat," pochvaloval si Lang.


Zda si však v nadcházející sezoně spolu oba hokejisté znovu zahrají, není jisté. Kovaljov byl totiž v uplynulém ročníku nejproduktivnějším hráčem Habs v útoku s Tomášem Plekancem a Andrejem Kosticynem. Kromě Tomáše Plekance je v Montrealu ještě další Čech Roman Hamrlík.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události