Fotbal

Liga mistrů! Experti sázejí na Ujfalušiho Atlético

Liga mistrů! Experti sázejí na Ujfalušiho Atlético
Zdroj: tn.cz

Dnes začínají boje v základních skupinách Ligy mistrů a podle fotbalových znalců by černým koněm mohlo být Atlético Madrid.

Fotbalové velkokluby už začaly své ligové soutěže, nyní je čeká i vstup do té nejprestižnější. Liga mistrů už je totiž za dveřmi. Titul bude obhajovat Manchester United, který v loňském finále porazil Chelsea s Petrem Čechem v brance až po penaltovém rozstřelu.


My jsme se na pár otázek k tématu Ligy mistrů zeptali několika fotbalových znalců. Mezi oslovenými byli reprezentační trenér Petr Rada, fotbalový internacionál Antonín Panenka, trenér Žižkova Josef Csaplár a bývalý reprezentant Martin Frýdek.

Koho tipují na vítěze?

Ani jeden z oslovených neprozradil svůj konkrétní tip na vítěze. Všichni se ale shodli, že nás čeká dlouhá a náročná soutěž, která prověří kvality a připravenost jednotlivých mužstev. Trenér Petr Rada řekl: „Je těžké tipovat vítěze teď, když je teprve začátek. Určitě je tam mnoho velkých jmen a mnoho favoritů. Myslím si, že na trofej může dosáhnout tak osm týmů z nejlepších evropských soutěží.“ Antonín Panenka k tomu dodává: „Vyhraje ten, kdo si dokáže udržet stabilní výkonnost a přikloní se k němu i trochu štěstí.“

Outsiderů je v základních skupinách dost...

Do základních skupin se probojovala i řada prakticky neznámých týmů. Ať už běloruský Borisov, kyperská Famagusta nebo rumunský mistr FC Kluž. Překvapením je i účast dánského Aalborgu. Tyto týmy považují už jen účast v této fázi soutěže za obrovský úspěch. V základních skupinách navíc narazí na fotbalové giganty, což pro ně bezesporu bude obrovský zážitek. Mohou hrát v klidu, protože od nich nikdo nic neočekává. Nemají co ztratit. Mohou ale vycenit zoubky a favority kousat?

Ne!

Kromě Martina Frýdka nikdo outsiderům nevěří. „Jsou bez šance,“ tvrdí nesmlouvavě Josef Csaplár. To Antonín Panenka a Petr Rada nebyli tak striktní . „Nějaký bodík urvat mohou, na domácím hřišti třeba někoho potrápí, ale jinak jim moc šancí nedávám,“ řekl střelec památné penalty z Bělehradu. „Já překvapení nečekám. Kluby, které se tam probojovaly určitě mají svoji kvalitu, ale se světovými týmy se měřit nemohou. Chybí jim zkušenosti, které velkokluby mají, a to se v klíčových chvílích zápasu projeví,“ vysvětlil reprezentační trenér.


Jediný Frýdek tak věří ve spanilou jízdu jednoho z outsiderů. „Myslím si, že jeden z těchto mančaftů postoupí do další fáze. Jsou tam poprvé, bude tam taková euforie, nadšení. Při troše štěstí by to jednomu z nich mohlo vyjít,“ prozradil Martin Frýdek.

Černý kůň? Atlético Madrid, nebo někdo jiný?

Za černého koně Champions League považují reprezentační trenér Rada i internacionál Panenka Atlético Madrid. „Mají skvělý tým. Především útočníci Agüero a Forlan dělají obranám velké problémy. Vzadu zase skvěle hraje Tomáš Ujfaluši,“ řekl Rada. Jeho slova prakticky potvrdil i Panenka.


Josef Csaplár ještě zmínil francouzský Lyon a turecké Fenerbahce. Martina Frýdka zase zaujala Fiorentina. „Co jsem je viděl v televizi, hráli dobrý fotbal a myslím si, že to mohou dotáhnout daleko,“ vyjasnil svůj názor bývalý letenský kapitán a několikanásobný reprezentant.


Jak to bude vypadat ve skutečnosti, jestli outsideři budou kousat nebo jen přihlížet umění fotbalových hvězd, se dozvíme už brzy. Na stránkách tn.cz můžete od 20:45 hod sledovat ON-LINE reportáž ze zápasu PSV Eindhoven - Atlético Madrid, ve kterém se představí i český obránce Tomáš Ujfaluši.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události