Fotbal

Ronaldo hlásí návrat, na lavičce United se objeví už dnes

V anglické lize se v neděli střetnou giganti Chelsea s Manchesterem United. Diváci uvidí i uzdraveného Ronalda a osvobozeného Terryho.

Šlágr anglické Premier League a odveta za letošní finále Ligy mistrů mezi Chelsea a Manchesterem United je na programu až o víkendu. Trenéři obou rivalů se ale již nyní radují, mohou totiž pro ostře sledovaný duel počítat se svými největšími hvězdami.

Fotbalová asociace přiznala chybu rozhodčího

Kouč londýnského celku Luiz Felipe Scolari bude moci využít klíčového muže defenzivy Johna Terryho. Ten sice dostal v posledním ligovém zápase proti Manchesteru City červenou kartu a měl dostat stopku až na tři zápasy, Chelsea ale uspěla se svým odvoláním.


Kapitán Blues uviděl červenou kartu bez předchozího napomínání za faul na Brazilce Jo. Rozhodčí Mark Halsey obránce vyloučil, protože se domníval, že se Terry provinil ve chvíli, kdy byl posledním bránícím hráčem Chelsea. Příslušně orgány anglické Fotbalové asociace ale daly za pravdu klubu, podle nějž Terryho ještě jistili Ricardo Carvalho a dobíhající Jose Bosingwa.

Ferguson kvůli Terrymu napadl Fotbalovou asociaci

Podle manažera Manchesteru United Sira Alexe Fergusona za verdiktem stojí generální manažer komise profesionálních rozhodčích Keith Hackett, který prý nutil arbitra k odvolání rozhodnutí. "Prostě nechápu, jak se to mohlo stát. Kdyby to byl Manchester United, Hackett by tohle nikdy neudělal. Když někdy v budoucnu rozhodčí udělají chyby, tak bude muset takové omilostnění přijít znovu," řekl Ferguson britskému tisku.


Mluvčí komise rozhodčích však prohlásil, že šéf této organizace nebyl do odvolacího procesu nijak zapojen: "Všechny disciplinární záležitosti jsou pouze otázkou FA."


Fotbalová asociace okamžitě zareagovala na Fergusonův výpad a žádá po zkušeném manažerovi vysvětlení jeho prohlášení. Jinak by také mohl být disciplinárně potrestán. Ferguson se do šéfa rozhodčích Hacketta neopřel poprvé. V minulé sezoně mu nemohl přijít na jméno po vyřazení United v Anglickém poháru. Jediná branka zápasu tehdy padla po penaltovém zákroku na Milana Baroše.

Ronaldo dostal pochvalu

Hvězda Chelsea se tak může v klidu připravovat na nedělní šlágr, kde zřejmě bude ze všech sil bránit nájezdům momentálně asi nejlepšího fotbalisty světa. Portugalský kouzelník s míčem Cristiano Ronaldo se totiž už dal definitivně dohromady po operaci kotníku. Připravený naskočit z lavičky bude už ve středečním utkání Ligy mistrů proti Villarrealu.


„Byl to jeden z nejlepších pacientů, které jsem kdy viděl, byl na stadionu každý den do pěti odpoledne. Prokázal opravdovou touhu po návratu,“ rozplýval se nad svým oblíbencem manažer United Sir Alex Ferguson. „Kdybychom hráli v sobotu s Liverpoolem doma, už by byl na lavičce. Vzhledem k tomu, že jsme museli cestovat, dal jsem mu raději ještě pár dní na regeneraci,“ dodal.


Ronaldo se v létě neúspěšně pokusil „pláchnout“ do Realu Madrid. Přestože jeho snaha vyšla naprázdno, chyběl United dva měsíce. Naposledy se v dresu Rudých ďáblů představil při vítězném finále Ligy mistrů právě proti Chelsea.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události