Hokej

VIDEO: Sparťanská esa se trápí, kouč se jich zastává

Hokejová Sparta v létě mocně posilovala. Jména jako Výborný a Ručinský ale nejsou zárukou úspěchu. Holešovický tým naposledy podlehl Slavii 1:2.

S druhou porážkou za sebou se museli vyrovnat hokejisté Sparty, v úterý navíc prohráli prestižní pražské derby se Slavií. Sparťanský trenér František Výborný byl ale s výkonem svých svěřenců spokojený, a dokonce se zastával i zatím neproduktivní první řady Ton – Výborný – Ručinský: "Potřebují i trochu štěstí, šance si vypracovat dokázali. Uvidíme, jak to bude pokračovat."

David Výborný: Musíme dávat víc gólů!

Navrátilcům ze zámořské NHL se vůbec nedaří. Kapitán David Výborný sice vstřelil v pražském derby branku, byla to ale jeho první v sezoně. Jeho parťák z útoku Martin Ručinský je na tom ještě hůř, zatím má na svém kontě pouhý bodík za asistenci.


"Se Slavií hrála naše lajna zatím nejlepší zápas, i když se nám povedlo dát jenom jeden gól. Určitě jich musíme dávat víc,“ přiznal po zápase bývalý hráč Columbusu Výborný.

Ohlasy Davida Výborného a Jiřího Doležala si prohlédněte na videu:


V táboře soupeře bylo ale naopak po vítězství v bitvě o Prahu veselo. "Především bych chtěl poděkovat divákům za skvělou kulisu. Vítězství si velmi ceníme, klíčové pro nás bylo ubránění dlouhého oslabení tří proti pěti," řekl novinářům asistent trenéra Slavie Jiří Kalous.

Doležal: Jako hrdina se necítím

Hvězdou večera se stal mladíček Jiří Doležal, který byl u obou branek svého týmu. "Jako hrdina se ale necítím. Důležité je, že jsme vyhráli jako tým," upozorňoval Doležal. Ten vyrovnané utkání rozhodl ve 32. minutě trochu šťastným gólem. "Nahrával jsem to Jirkovi Vašíčkovi a se štěstím se ke mně puk vrátil. Dával jsem to prakticky do prázdný."


Vítězný gól jen potvrdil, že derby nevyhrál lepší tým. Spíše šťastnější. "Rozhodly nevyužité přesilovky Sparty, které jsme skoro všechny ubránili. Jak se říká, kdo nedá gól v přesilovce pět na tři, tak nemůže vyhrát zápas," myslí si Doležal, který sám musel ve třetí třetině sledovat snahu svých spoluhráčů z trestné lavice: "Bylo to hodně nepříjemné, vždycky jsou to muka. Naštěstí jsme branku nedostali a ubránili to."

dfk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události