Sport

V pátek začíná bez Woodse slavný Ryder Cup

Golfová bitva mezi Evropou a USA s názvem Ryder cup je opět tady. Tradičního golfového klání se nezúčastní Tiger Woods.

Od pátku do neděle se v americké Valhalle utkají o pohár Samuela Rydera dva týmy složené z 12 vyvolených, kteří budou reprezentovat dvě golfové asociace, evropskou a americkou.

Americký tým bude postrádat svoji jedničku

Navzdory spekulacím se prestižního golfového utkání nezúčastní Tiger Woods. Nejlepší golfista současnoti plánuje Ryder Cup sledovat pouze v televizi z gauče svého obýváku. “Ryder Cup budu sledovat, ale nezúčastním se ho,” řekl Woods.


"Kapitán amerického národního týmu Paul Azinger má moje číslo a on nebo kterýkoliv americký hráč mi mohou zavolat. Pokud budou potřebovat radu, jsem tu pro ně,” dodal Woods, který se stále zotavuje z operace kolena, kterou absolvoval záhy po vítězství na US Open.


Na druhou stranu však Woods řekl, že od své operace golf téměř nesleduje, takže si není jistý, nakolik bude jeho pomoc relevantní. A to i přesto, že v roce 2000 dokázal vyhrát ve Valhalle jeden z podniků série PGA.

Jak je důležité míti Woodse...

Podle mnohých odborníků to však představuje spíše výhodu, než opak. Členové týmu se prý buď nedokážou vypořádat s tlakem, který na ně klade přítomnost golfisty Woodsova kalibru, a nebo naopak se na něho až příliš spoléhají.


“Postrádáme Tigera Woodse, který je pravděpodobně nejlepším hráčem světa. Oprava, Woods je určitě tím nejlepším hráčem světa a možná i vůbec nejfantastičtějším golfistou všech dob,” uvedl na pravou míru nesmyslné spekulace Azinger.

Potvrdí Evropané dominanci z posledních let?

Evropané, kteří dokázali triumfovat ve třech předchozích letech nastoupí v plné síle. Ačkoliv je jedničkou týmu kapitána Nicka Falda a jeho součástí je i irský golfista Padraig Harrington, kterému patří ve světovém žebříčku čtvrté místo, tak šedou eminencí evropského výběru je Španěl Sergio Garcia. Předpokládá se, že právě on by měl dělat ty rozdílové body.

Nominace Evropy:
Paul Casey (Angl.), Sergio Garcia (Šp.) , Soren Hansen (Dán.), Padraig Harrington (Ir.), Miguel Angel Jimenez (Šp.), Robert Karlsson (Švéd.), Graeme McDowell (Sev.Ir.), Ian Poulter (Angl.), Justin Rose (Angl.), Henrik Stenson (Švéd.), Lee Westwood (Angl.), Oliver Wilson (Angl.).

Nominace USA:
Chad Campbell, Stewart Cink, Ben Curtis, Jim Furyk, J.B. Holmes, Anthony Kim, Justin Leonard, Hunter Mahan, Phil Mickelson, Kenny Perry, Steve Stricker, Boo Weekley.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události