Fotbal

Sparta, Slavia i Ostrava budou muset rozlousknout tvrdé oříšky

Fotbalisté Sparty, Slavie i ostravského Baníku vstoupí ve čtvrtek do Poháru UEFA.

Zatímco Spartu čeká boj na horké půdě v Záhřebu, Slavia a Ostrava se představí na domácích hřištích. Ostravské čeká souboj s ruským Spartakem Moskva, Slavii zase rumunský celek Vaslui.

Sparta: Výhra by byla skvělá, ale brali by i remízu

Sparťané chtějí uspět hned v prvním utkání. "Je to důležitý zápas pro odvetu. Víme o síle Dinama, o jejich přechodech po stranách a také silnému útoku. Ještě v úterý jsme koukali na video, takže věřím, že soupeře dobře známe. Pro nás je fajn, že se bude hrát v podobném klimatu jako v Praze, takže nebudou potíže s horkem. V žádném případě ale Dinamo nepodceníme,“ řekl brankář Sparty Matúš Kozáčik.

Na videu se podívejte na přílet sparťanů do Záhřebu a na předzápasové názory Vítězslava Lavičky a Karola Kisela.


Karol Kisel očekává dobrou diváckou kulisu a duel s Dinamem je podle něj srovnatelný s úrovní Ligy mistrů. "V lize mají dobré výsledky a podávají dobré výkony. V Poháru UEFA to ale je o něčem jiném. Samozřejmě chci, abychom si ze Záhřebu odvezli vítězství, ale dobrá by byla i remíza 1:1 nebo vyšší. To by nám do odvety dávalo dobré šance,“ prozradil Kisel, s jakým výsledkem by byl spokojen.

Na soupeře jsou dobře připraveni

"Dinamo máme zmapované, mají hodně dobrou ofenzivu, chtějí útočit a jsou dobře technicky vybavení. V kádru mají zkušené hráče, takže jim nesmíme dát tolik prostoru,“ zakončil Kisel, který se v posledním ligovém kole parádně trefil do sítě Brna.

Večeřa: Do zápasu se Spartakem jsme chtěli jít v lepší pohodě

Baník se v lize zatím trápí, ale trenér Karel Večeřa tvrdí, že jeho hráči jsou na zápas s ruským protivníkem dobře nachystaní. "Třeba zrovna tohle bude zápas, který nás nakopne,“ přeje si ostravský kouč. "Připravení jsme dobře a s podporou fanoušků bychom chtěli uhrát výsledek, který by nám zaručil dobrou šanci pro postup,“ dodal Večeřa.

Jarolím: Čeká nás houževnatý soupeř

Trenér "sešívaných" Karel Jarolím varuje, že jeho svěřence nečeká v podobě rumusnké celku vůbec snadný protivník. "Podle toho, co jsem viděl, tak nás čeká houževnatý a ambiciózní soupeř. Pro fanoušky je sice Vaslui neznámý tým, ale má svojí sílu. V letošní sezoně porazili v rumunské lize Kluž i Steauu Bukurešť," upozornil. "Chceme si ale už v Praze vytvořit náskok do odvety. Doufám, že nás přijde podpořit dost fanoušků a že domácí utkání zvládneme," přeje si Jarolím.

Šmicerovi by se líbilo vyhrát 2:0

Zkušený záložník Vladimír Šmicer, který se vrátil po zranění, by si také přál dobrý výchozí výsledek pro odvetu. "Libil by se mi výsledek dva nula, mohli bychom si vzít vzor z Fiorentiny, ta si proti nám také vytvořila náskok, který v odvetě pohlídala," vysvětlil Šmicer.

jpz, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události