Fotbal

Vršovické Bohemce hrozí, že přijde o druhou ligu

Vršovické Bohemce hrozí, že přijde o druhou ligu
Zdroj: TV Nova - Tomáš Kulhánek

Týmu Bohemians 1905 hrozí ztráta práv k soutěžím v ČMFS.

Klub Bohemians 1905 získal práva k soutěžím Českomoravského fotbalového svazu 6. dubna 2005. Koupil je z majetku klubu FC Bohemians Praha a.s. den poté, co byl na tuto akciovou společnost vyhlášen konkurz.


Bohemians 1905 se nepřihlásil za člena ČMFS v domnění, že je přímým nástupcem FC Bohemians Praha a.s. 


S koupenými právy hrál klub Bohemians 1905 třetí ligu, koupil od Xaverova práva na II. ligu a z ní postoupil do I. ligy. V sezoně 2007-08 pak vršovická Bohemka sestoupila do II. ligy. Právě koupě práv je ale právně problematická.


Chyba správceSprávce konkurzní podstaty Vladimír Huml totiž při zpeněžování majetku FC Bohemians Praha a.s. patrně vážně pochybil. Nevyčkal na usnesení konkurzního soudu a jednal velmi rychle a nepřesně. 


Pod tlakem Bohemians 1905 a Českomoravského fotbalového svazu nepostupoval při zpeněžování konkurzní podstaty formou veřejné nabídky. Konstatoval to teď ve svém stanovisku konkurzní soudce Jaromír Harmach.


Správce Huml proto po třech letech na svou funkci rezignoval a nahradil ho Pavel Tuma. Ten oznámil, že zapisuje zpět do majetku FC Bohemians Praha a.s. práva k soutěžím, práva k hráčům, k výchovnému, k soutěžím mládeže a všechen další majetek, který nabyl Bohemians 1905 a.s. od FC Bohemians Praha a.s.. 


Generální ředitel "klokanů" je v klidu

"Já osobně se domnívám, že se ještě nic nestalo a na chod našeho klubu to nebude mít žádný vliv," řekl generální ředitel Bohemians 1905 Lukáš Přibyl.


Klub FC Bohemians Praha a.s. od vyhlášení konkurzu nevykonává sportovní činnost a řeší svou existenci v rámci zákona o konkurzu a vyrovnání.


"Je to složitá situace. Až to dostaneme písemně černé na bílém, tak k tomu zaujmeme stanovisko. Budeme to respektovat," prohlásil  ředitel legislativního odboru Českomoravského fotbalového svazu Marcel Petrásek.

rk, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události