Fotbal

Tottenham je po odchodu Berbatova ve velké krizi

Fotbalisté Tottenhamu dokázali ze čtyř zápasů Premier League vytěžit jen jeden bod.

Poté, co Dimitar Berbatov odešel do Manchesteru United, čekalo se, že se v týmu uvolní napjatá atmosféra, kterou spekulace médií ohledně celého přestupu  do kabiny "Kohoutů" vnášely. Jenže opak byl pravdou. Týmu se nedaří výsledkově a vedení klubu nemůže být spokojeno ani s předváděnou hrou.

Ramos: Ano, mám obavy

Juande Ramos, španělský kouč anglického klubu, přiznal, že situace na začátku sezony je pro klub velice vážná. Pondělní prohra 1:2 s Aston Villou totiž nemilosrdně přibila "Kohouty“ na poslední místo tabulky a fanoušci tým po zápase pořádně vybučeli.


"Mám obavy, jak zvládneme sezonu. Takhle špatný start ji jistě ovlivní,“ připustil Juande Ramos na tiskové konferenci, kterou poprvé kompletně zvládl v angličtině.

Potřebujeme podporu fanoušků...

"Chci ale fanouškům říct, že tým potřebuje od nich cítit větší důvěru. Máme dobré hráče a jsem přesvědčen, že brzy budeme mnohem lepší a budeme tabulkou stoupat,“ tvrdil s jistotou. "Nevím, jestli to můžeme dotáhnout až na první čtyřku, ale proč ne? Vždyť sezona teprve začala, máme za sebou 4 zápasy a 34 nás ještě čeká," dodal.

Důležitá je trpělivost

"Fanoušci, já i klub chceme nejlepší hru okamžitě, ale musíme být trochu trpěliví a dělat krok po kroku,“ nabádal. "Největším šokem byla ztráta Berbatova v poslední možné chvíli. Už jsme neměli čas zareagovat. Ale obchod je obchod, to všichni víme. Musíme pracovat s tím, co máme, a já svým hráčům věřím,“ zakončil Ramos.

O víkendu proti Wiganu

Hráči Tottenhamu si mohou napravit svou pokaženou reputaci už o víkendu, kdy je v nedělním zápase čeká Wigan. Ten své dva úvodní zápasy prohrál, ale pak zapracoval na defenzivě a v dalších dvou kolech si připsal čtyři body za výhru nad Hullem a remízu se Sunderlandem. Tottenham tak čeká druhé utkání v řadě před domácími fanoušky. Jestli se v novém ročníku Premier League dočkají první výhry se ukáže až v neděli.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události