Fotbal

Sparťanská výprava napadena!

Sparťanskou výpravu napadli v Záhřebu chuligáni

Násilnou předehru měl ve středu v Záhřebu čtvrteční zápas 1. kola fotbalového Poháru UEFA mezi Spartou Praha a tamním Dinamem. Část výpravy českého klubu totiž byla před půlnocí napadena skupinou asi třiceti osob, zřejmě fanoušků chorvatského celku. Čtyři členové sparťanské ochranky museli být po potyčce převezeni do nemocnice.

Ti, co nejeli na hotel, měli smůlu...

K incidentu došlo ve středu krátce před půlnocí. Někteří sponzoři a zaměstnanci Sparty, kteří přiletěli s klubem, se vraceli ze společné večeře ve městě. "Jedna část skupiny jela zpět na hotel autobusem. Menší skupina, kterou doprovázeli čtyři členové ochranky, se pak vracela pěšky městem," řekl Miroslav Vávra, majitel bezpečnostní agentury, která hlídá Spartu.

Reportáž ze Záhřebu si prohlédněte na videu:

Zhruba kolem 23:30 skupinu v ulicích napadlo asi 30 násilníků ozbrojených dělbuchy a baseballovými pálkami. "Určitě to byli fanoušci Dinama, kteří hledali konflikt, protože byli připravení a skupinu překvapili," přidal Vávra. "Celé to trvalo asi čtyři minuty, pak přijela policie a chuligáni se rozprchli," dodal.


Členové sparťanské ochranky museli být po potyčce ošetřeni v nemocnici. "Je tam jedna naštípnutá kost na ruce, pohmožděniny, řezné rány, protože útočili i rozbitými lahvemi, a zlomený nos," uvedl Vávra.

Chorvatší fandové to slibovali

Fanoušci Dinama Záhřeb se na příjezd Sparty připravovali. Plánovali a domlouvali se, že celé české výpravě pobyt v Záhřebu pořádně znepříjemní. Připraví jim prý takové dva dny, na které jen tak nezapomenou, zaznělo na jednom z diskuzních fór záhřebských fanoušků.

Ostrava incidenty zatím nehlásí

"Několik hodin před začátkem rizikového fotbalového zápasu mezi Baníkem a Spartakem Moskva je v Ostravě stále klid. Ani v noci nebyly zaznamenány významné incidenty spojené s fanoušky," řekla policejní komisařka Holčáková. "Ani ve Stodolní ulici nebyl hlášen nějaký incident," uvedla.

Na zlobivé fanošky i s vrtulníkem...

Po poledni vzlétne nad Ostravu policejní vrtulník a začne monitorovat situaci. V pohotovosti je již také policejní antikonfliktní tým, který bude mít na starosti hlavně komunikaci s fanoušky obou týmů, v ulicích budou i česko-polské policejní hlídky.


Pohárový zápas mezi Spartakem Moskva a Baníkem Ostrava byl vyhodnocen jako nejrizikovější zápas v Ostravě v historii. Očekává se vyprodaný stadion a do města dorazí zhruba 250 fanoušků z Moskvy, kteří dostali lístky oficiálně přes fotbalový svaz. Neorganizovaně ale zřejmě přijedou i další ruští fandové.

jpz, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události