Hokej

Shanahan možná půjde za Jágrem do Ruska

Velezkušený útočník, který si věčnou slávu dobyl především v dresu Detroitu, se nemůže dohodnout na nové smlouvě s Rangers. Ve hře je i klub z KHL.

Dvojice ostřílených a uznávaných útočníků Jaromír Jágr a Brendan Shanahan. Prvně jmenovaný nastřílel v kanadsko-americké NHL úctyhodných 646 branek, o tři roky starší Kanaďan dokonce rovných 650. Oba překročili hranici 1300 nasbíraných bodů v základní části. V minulé sezoně byli spoluhráči, nyní je možná oba stihne stejný osud.


Jágr se stal v létě volným hráčem a zvažoval několik nabídek. Ze všeho nejvíc chtěl zůstat u newyorských Rangers, ti si ale místo něho pořídili Švéda Näslunda. Česká megahvězda tak po takřka dvaceti letech za mořem zamířila do Kontinentální hokejové ligy, konkrétně do Avangardu Omsk. Tam se mu ale zatím příliš nedaří.

Rozuzlení se blíží

Nově vzniklá Kontinentální hokejová liga by chtěla být v budoucnu konkurencí slavné NHL a láká proto bývalé tváře nejslavnější soutěže světa. Další hvězdou KHL by se měl stát právě Shanahan, který se stále nemůže dohodnout s vedením Rangers na novém kontraktu. Podle čtvrtečního vydání ruského deníku Sport Express hráč již obdržel nabídku i z KHL a mohl by slavnou NHL opustit.


Veterán zámořských kluzišť je volným hráčem a sešlo se mu několik nabídek na angažmá. Jenže Shanahan doposud váhá. Stále čeká a jedná s vedením Rangers, jenže s nimi je k dohodě daleko. "Dokud nebude řečeno, že jeho spolupráce s Rangers skončila, budeme čekat na jejich nabídku. Doufám, že s ní přijdou co nejdříve," uvedl hráčův agent Rick Curran.

Shanahanovi dochází trpělivost

Generální manažer Glen Sather, který nechal odejít Jágra, ale jako tradičně mlží. "Je výborné slyšet, jakou touhu po tom, hrát za Rangers, Shanahan má," vyjádřil se. O tom, zda zkušenému forvardovi nabídne novou smlouvu, už ale neřekl ani slovo.


Devětatřicetiletému forvardovi začíná už docházet trpělivost a nejspíš New York opustí. "Dostal jsem opravdu zajímavé nabídky," potvrdil sám hráč. O Shanahana by hodně stáli v St. Louis Blues. Ovšem do řady zájemců se postavilo také několik evropský celků.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události