Fotbal

VIDEO: Chyby nedělají jen rozhodčí u nás, ale i ve slavné Lize mistrů

Ve středečních zápasech Ligy mistrů se někteří rozhodčí nepředvedli v úplně nejlepším světle.

V zápase Dynama Kyjev s Arsenalem rozhodčí nařídil pokutový kop proti hostům za zákrok, který spíše vypadá jako útočný faul a v závěru si zřejmě také popletl čas na hodinkách. Lyon snižoval na 1:2 proti Fiorentině ze situace, kterou kdyby hráči řešili sportovně, měli by spíše zakopnout balon a ne se řítit na zkoprnělé obránce. V utkání Celticu Glasgow s Aalborgem zase hlavní sudí vyloučil špatného hráče.

Rozhořčený Wenger

Trenér fotbalistů Arsenalu Londýn Arséne Wenger se po středečním zápase Ligy mistrů v Kyjevě (1:1) hodně zlobil na rozhodčího Medinu Cantaleja. A měl pro to hned několik důvodů. "Dynamo se zaměřilo na zlikvidování Theo Walcotta. Andrej Nesmačnyj měl být tak třikrát vyloučen, protože se snažil Walcotta zastavit i za cenu brutálních zákroků,“ zlobil se Wenger.Proti Arsenalu byla také nařízená penalta, kterou Wenger komentoval takto: "Ta byla opravdu hodně krutá. Náš obránce Sagna byl pořádně vytočený stejně jako já. Vždyť jejich útočník ho oběma rukama chytil za dres a pak sebou plácnul na zem,“ kroutil nechápavě hlavou Wenger.


A aby toho bylo nebylo málo, postěžoval si také na posuzování nastaveného času. "Po konečném hvizdu jsem se sudího ptal, proč ukazoval, že bude nastavovat tři minuty, když nakonec nastavil jen jednu. Nebyl schopen mi odpovědět. Řekl jen, že se mu to zdálo dost," řekl Wenger a dodal: "Mohli jsme tu vyhrát, ale nedostali jsme možnost!"

Rozhodčí Trefoloni vyloučil nesprávného hráče

V zápase Celticu Glasgow s dánským Aalborgem se diváci gólu nedočkali. V utkání si ale pořádnou ostudu uřízl hlavní sudí Matteo Trefoloni i jeho asistenti a celá situace bude mít dohru u Evropské fotbalové federace (UEFA).


V 79. minutě totiž dostal červenou kartou nevinný hráč dánského celku. Domácího útočníka Samarase fauloval před vápnem Michael Jakobsen, jenže Trefoloni ukázal červenou kartu překvapenému Michaelu Beauchampovi."Vypadalo to vcelku jasně, jsem z toho v rozpacích, ale i to se může ve fotbale stát. Když jsem slyšel číslo mého dresu, řekl jsem si ´Co se to tady děje?´" Popisoval své dojmy vyloučený Beauchamp, kterého litoval i trenér Aalborgu Bruce Rioch. "Byl to nešťastný okamžik, protože Beauchamp hrál, stejně jako ostatní, dobře. Muselo to být pro něj dost kruté," prohlásil.

Aalborg se proti špatně udělené červené kartě odvolal

"Budeme si na to stěžovat, rozhodčí prostě udělal jasnou chybu. To přece viděl každý," prohlásil sportovní ředitel Aalborgu Lynge Jakobsen. Vedení Aalborgu už dokonce sepsalo protest proti výkonu italského arbitra a bude se snažit dosáhnout omilostnění svého obránce Beauchampa.

Nesportovní chování Lyonu?

Zápas Lyonu s Fiorentinou lahodil oku diváka. K vidění byly čtyři góly a spousta dalších krásných fotbalových momentů. Nad prvním gólem domácích, kteří snížili na 1:2, je ale potřeba se pozastavit.Po závaru před brankou Fiorentiny zůstal ve vápně ležet jeden z hráčů Fialek a držel se za hlavu. Zůstal ale ve hře, což se ukázalo jako velká chyba. Rozhodčí nechal hru pokračovat. Obrana Fiorentiny se vysunovala, ale záložníci ztratili ve středu hřiště balon a do protiútoku šli domácí. Hosté je parádně vystavili do ofsajdu, jenže zapomněli, že za sebou mají zraněného spoluhráče. Hráči Lyonu se ale nijak nerozpakovali a celkem pohodlně skórovali do prázdné branky.

Fotbalisté Fiorentiny se na svého spoluhráče ale zlobit nemohli, ze hřiště totiž musel být odnesen na nosítkách.
Zdá se, že už i ve vrcholovém fotbale vítězí touha uspět za každou cenu nad fair play.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události