Fotbal

Fotbalisté Brna mají na krku nůž – musejí porazit Olomouc

Brněnský klub před sezonou opět plánoval útok na příčky nejvyšší. A přísný šéf Roman Pros hodlá hráče "motivovat“ k dostatečné vůli pro dosažení cílů.

Celek z moravské metropole vstoupil do nového ročníku podle předpokladů úspěšně, pak se ale rozjetá mašina zasekla. V posledních dvou domácích zápasech vyšlo Brno bodově naprázdno a uvnitř klubu to začalo pomalu vřít.

Pros: Bylo mi líto diváků

"Zaráží mě výkon a nasazení. V tom nás soupeři předčili, a to mě mrzí,“ postěžoval si na stránkách 1. FC spolumajitel Roman Pros. Toho po poslední porážce od Sparty mrzel i úděl oddaných fanoušků. "Bylo mi líto diváků, kteří přišli v hojném počtu, vydrželi déšť a my jsme nepředvedli profesionální výkon,“ zlobil se.


Ač rozčilený a plný emocí, do kabiny vynadat hráčům nešel. “Pro mě to bylo obrovské zklamání. Zaskočil mě výkon i výsledek, ale rád dělám rozhodnutí s chladnou hlavou. Nejsem ten, který by seběhl do kabiny a rozdával obligátní pokuty,“ vysvětloval Pros. Pokud se ale něco podobného bude opakovat v nedělním zápase proti olomoucké Sigmě, postihy přijdou.

Když nenastane zlepšení, budou následovat "tvrdší kroky“

"Jsem optimista. Ale pokud nevyhrajeme nebo neodvedeme dobrý výkon, rozhodně přistoupíme k tvrdším krokům,“ vzkázal na dálku kabině klubový šéf. Olomouc se po nadějném začátku neubránila úpadku výkonnosti, stejně jako Brněnští.


Pros sledoval mizerné představení svých oveček proti Spartě i se svým protějškem z hokejové Komety Liborem Zábranským. Oba městské kluby totiž plánují sblížení. Podobná spolupráce funguje třeba mezi hokejovou a fotbalovou Spartou.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události