Fotbal

VIDEO: Zidane se po letech omluvil za "hlavičku“ ve finále MS

Kniha o jednom z nejuznávanějších hráčů fotbalové historie vyjde příští týden. V ní se mimo jiné Zidane poprvé veřejně omluvil za památnou "hlavičku“ italskému obránci Materazzimu.

Tento okamžik vstoupil do historie fotbalu. Opěvovaný Zinedine Zidane v posledním zápase své bohaté kariéry nastoupil ve finále MS. Proti Italům nejprve proměnil pokutový kop, ale v prodloužení musel předčasně ze hřiště. Po slovním útoku vyhlášeného provokatéra Materazziho neudržel nervy na uzdě a tvrdou hlavičkou do hrudi jej poslal k zemi.

Incident z berlínského finále si prohlédněte na videu:


Anelka: Byla to reakce chlapíka z ulice

Francie smutnila ten večer hned dvakrát, z titulu světových šampionů se totiž radovali soupeři. Nikdo ale bájnému "Zizou“ nic nevyčítal, bez něj by se totiž Francouzi na šampionát možná ani neprobojovali. Omluvit se Materzzimu nehodlal ani sám hráč s alžírskými kořeny. "Urazil mou rodinu,“ vysvětlil suše Zidane. Materazzi rok po incidentu přiznal, že sprostě urazil Francouzovu sestru.

O Zidanově "blikanci" pojednává i netradiční dokument, upoutávku si prohlédněte zde:

Zidane se během své kariéry proslavil nejen svými nezpochybnitelnými fotbalovými dovednostmi, ale také buldočím duchem a občasnými "blikanci“. Za svůj nejslavnější, v berlínském finále, ale sklidil spíš kladné ohlasy. "U mě tím ještě víc stoupnul. Byla to reakce chlapíka z ulice, které já rozumím,“ nechal se například slyšet současný útočník Chelsea Nicolas Anelka.

Zidane: Je mi to moc líto

Zidane, který se po odchodu do fotbalového důchodu hodně věnuje charitě, se ale nakonec za svůj čin omluvil. Učinil tak v knize, k jejímuž vydání dojde příští týden. Biografie s názvem Zidanova skrytá tvář obsahuje kromě jiného hráčovu hlubokou omluvu za tento násilný čin.


Jedním z tajemství, které kniha odkrývá, je i doznání, které v Alžíru v prosinci roku 2006 svěřil Zidane svému bratranci Akbouovi. Ten v hlavním městě Alžíru už 40 let dělá lékárníka. Tehdy Zidanovi jeho čin schválil. Prý udělal dobře, když provokace odměnil hlavičkou do Materazziho hrudi. "Nikdy neříkej, že jsem udělal dobře. Neudělal. Je mi to moc líto,“ odpověděl mu Zidane. Po skončení Zidanovy kariéry Francie těžko hledá cestu zpět na světové výslunní.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události