Motorsport

McLaren si věří, boj o titul nevzdává ani Räikkönen

Před posledními čtyřmi závody F1 v tomto roce si dvě největší stáje vyměnily sebevědomá prohlášení.

Lewis Hamilton, nebo Felipe Massa? Jeden z nich se zřejmě stane novým mistrem světa, zbraně však neskládá ani Kimi Räikkönen.

Ron Denis: Do Singapuru se těšíme!

Hlavní boss McLarenu Ron Denis prohlásil, že jeho tým je na poslední zápolení letošního mistrovství světa dobře připravený a nebojí se ani jednoho z okruhů.


K optimismu ho vede především fakt, že jeho ovečky si vedly v posledních dvou deštivých závodech velmi dobře. "Těšíme se do Singapuru," poznamenal Dennis k místu, kde se příští neděli pojede vůbec poprvé a premiérově také před umělým osvětlením. "My se nebojíme žádného okruhu, natož toho v Singapuru. O Monze jsme věděli, že tam můžeme být dobří, což nám ukázaly i testy. Navíc jsme přichystali celou řadu vylepšení auta - na zisku titulu pracujeme opravdu tvrdě," dodal pyšně.


"Pořád jsme ve hře jak v boji o indiviuální titul, tak v Poháru konstruktérů. Uvidíme, jak dopadne naše odvolání v Paříži, ale pokud bychom měli ty body, které Lewisovi odebrali, už bychom v Poháru konstruktérů vedli. Uvidíme, jak se to vyvine," zmínil odvolání stáje McLaren proti rozhodnutí komisařů ve Velké ceně Belgie, ve které byl spornou penalizací potrestán Lewis Hamilton, čímž se propadl až na třetí místo výsledkového roštu.


Zda se na tom ještě něco změní, o tom se rozhodne v pondělí 22. září na zasedání v Paříži.

Räikkönen doufá v zázrak a obhajobu loňského triumfu

Na Dennisova slova ihned reagoval jezdec Ferrari Kimi Räikkönen, pro kterého se aktuální sezona zatím vůbec nevyvíjí podle jeho představ. Úřadující mistr světa si v posledních třech závodech nepřipsal ani bod a ztrácí už jedenadvacet bodů na Brita Lewise Hamiltona a dvacet na svého brazilského kolegu Felipe Massu.


"Boj o titul není ještě ztracený, i když teď bych asi potřeboval malý zázrak. Ale nevzdávám se, protože nikdy nezapomenu, co se stalo minulý rok. Rád bych to zopakoval," nechal se slyšet ambiciózní Fin.


Na katastrofickou bilanci z posledních závodů už nemyslí. "Není to, jak bych si to představoval, ale neklesám na mysli. Nikdy nevíte, co se stane," řekl odhodlaně.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události