Hokej

Omsk chce asistenta z Česka

Jágr zůstává stále bez trenéra, Kingovo jmenování překvapivě odloženo.

Generální manažer Avangardu Anatolij Bardin ve středu vpodvečer prohlásil, že uvolněné místo po odvolaném Sergeji Gersonském nezůstane dlouho prázdné. Ruská média poté informovala veřejnost o tom, že už ve čtvrtek dojde k podpisu smlouvy s kanadským specialistou Davem Kingem. Jenže po čtvrtečním zasedání klubového představenstva se věci poněkud zadrhly…


Sýkora, nebo Rulík?


Podle nejnovějších zpráv se novým koučem Jaromíra Jágra skutečně stane King, který bude oficiálně jmenován až 24. září. Spolu s ním má tým převzít i asistent z Česka – o koho však jde, to Rusové tají jako státní tajemství. Nejvíc se šušká o dvou jménech – Marek Sýkora a Radim Rulík.


“Nikdo z Omsku mě nekontaktoval,“ tvrdil trenér reprezentační dvacítky ještě před pár dny.

Rozhovor s Markem Sýkorou si poslechněte zde:

Původně byl favoritem na pozici hlavního kouče kanadský odborník Bob Hartley. Proti němu však měla vystoupit především hráčská kabina - hráči si ho nepřáli. Navíc Hartley měl přílišné finanční nároky, které se i Bardinovi zdály přehnané.


King čelí kritice hned od začátku


A tak došlo na druhé jméno na seznamu - Dave King. Ten už v Rusku před časem působil, když vedl Metallurg Magnitogorsk. Nejvíc na sebe však upozornil kontroverzní knihou, která v angličtině nese název King of Russia: A Year in the Russian Super League (Král Ruska: Rok v ruské superlize).


"Nám přece nezáleží na jeho schopnostech spisovatele, ale na trenérských úspěších," nechal se ke kritice nové jedničky na střídačce Omsku slyšet Bardin v rozhovoru pro Sport Express. Tamní novináři jsou však ke Kingovi nemilosrdní, a tak vedení Avangardu zahájilo mlčení a vyčkává. Podle posledních spekulací by do hry nakonec mohlo vstoupit i třetí jméno ze zámoří.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události