Fotbal

Zdrcený Bolf: Co k tomu mám říct?

“Prohru beru na sebe,“ sypal si popel na hlavu “palič“ David Střihavka.

Téměř hodinu se svěřencům kouče Večeři dařilo držet pyšné spartakovce na uzdě, když rozhodl zásah shůry. Talentovaný středopolař Mozart poslal nebezpečný centr do pokutového území, který se neomylně snášel k první tyči na nabíhajícího obránce Fathiho. Před něj se na poslední chvíli natlačil domácí tvrďák René Bolf, jenže ten místo toho, aby poslal balón klidně někam “na tribunu“, ho smolně prodloužil do sítě.


“Co k tomu mám říct? Byla to standardka a ten hráč stál celou dobu za mnou, fakt nevím, co mám říct… Byla to nehorázná smůla“ řekl smutný hrdina čtvrtečního večera.


Kováč nechal vyniknout ostravského Vaška


Zatímco celé Ostravsko popíjelo na žal kvůli prohře s nenáviděnými Rusy, dva Češi se z výsledku 1:0 pro Spartak určitě radovali. Řeč je o zadácích moskevského týmu Radoslavu Kováčovi a Martinu Jiránkovi. “Začátek nám nevyšel, dělali jsme chyby,“ zlobil se po utkání prvně jmenovaný, který si z Ostravy odvezl dárek v podobě žlutého napomenutí za protesty.


Do análů se však mohl zapsat i jinak – v nastaveném čase první půle mu jasný gól chytil brankář Vašek.“Už jsem si myslel, že je balón v síti, ale trefil jsem jen gólmana,“ kroutil hlavou český reprezentant. “Trefil mě do levé ruky,“ poznamenal ostravský “fantóm okamžiku“.Trpělivost přináší růže. A také cennou výhru


“Čekali jsme, čekali, až jsme se dočkali,“ shrnul zápas druhý český hráč Martin Jiránek, jenž byl spolehlivou jistotou ruského celku. Kdyby však nedošlo na zmatečný zásah Bolfa, kdoví jak by utkání nakonec dopadlo…


"To se bohužel stane. Jejich standardky kopal Mozart hodně nebezpečně, míč letěl vždycky daleko a pak hrozně rychle padal dolů,“ popsal Vašek Brazilcovy “přímáky“.


Navíc Bolfův vlastenec není jediným důvodem porážky. Kdyby alespoň jednu ze svých šancí proměnil David Střihavka, Baník mohl sahat po výhře.


“Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a je škoda, že jsme nedali úvodní gól,“ podotkl zklamaně ostravský útočník. Právě on měl ke vstřelení branky asi nejblíže. Po Svěrkošově vybídnutí stál tváři v tvář Pletikosovi, jenže své velké příležitosti se zalekl. “Beru prohru na sebe, míč jsem si špatně zpracoval. Na poslední chvíli jsem se podíval, jestli brankář vybíhá a první dotek s balónem byl špatný. Pak se ke mně sice šťastně vrátil, ale už jsem přestřelil,“ litoval vytáhlý útočník.


Pokud v Moskvě svou chybu napraví, jemu i Bolfovi bude jistě rázem odpuštěno.


hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události