Fotbal

VIDEO: Baroš podle svého agenta opět míří ke hvězdám

VIDEO: Baroš podle svého agenta opět míří ke hvězdám
Zdroj: tn.cz / Reuters

Český reprezentační útočník Milan Baroš ve čtvrtek zazářil v zápase 1. kola Poháru UEFA. Dva góly za turecký Galatasaray připravily nezapomenutelný zážitek i jeho agentovi Pavlovi Paskovi.

Milan Baroš přišel před nedávnem do tureckého Galatasaray, aby zde znovu nastartoval svou upadající kariéru. Nejlepší střelec EURO 2004 se neprosadil ve francouzském Lyonu ani na hostování v anglickém Portsmouth.

Paska: Milan potřebuje důvěru

Turecké angažmá už pokazilo slibně rozjetou kariéru několika českých hráčů, Baroš by ale možná mohl dosáhnout opaku. Ve čtvrtek dostal poprvé důvěru v základní sestavě v zápase 1. kola Poháru UEFA na půdě švýcarské Bellinzony. Za to se trenérovi Skibbemu odvděčil velmi aktivním výkonem.

Barošovy góly ze zápasu Bellinzona vs. Galatasaray si prohlédněte na videu:

“Milan potřebuje cítit důvěru a má-li ji, pak dělá velké věci a vrátí se mu i sebedůvěra, kterou na hřišti velmi potřebuje,“ vysvětloval Barošův agent Pavel Paska a dodal: “Kouč Galatasaray Michael Skibbe pochopil, že Baroš bude dvakrát silnější, když bude cítit jeho důvěru.“

Baroš nezesměšňoval, ale góly dal

Své vystoupení Baroš navíc korunoval dvěma zásahy do černého, kterými pomohl Galatasaray k výhře 4:3. První branku vstřelil Baroš hlavou po centru ze standardní situace. Nehlídaný uprostřed vápna nedal gólmanovi šanci. Podruhé se český útočník prosadil poté, co mu sólo nabídl špatnou zpětnou přihrávkou jeden z domácích hráčů.

Míč dostal Baroš do sítě s notnou dávkou štěstí, stránky ISM, společnosti, která hráče zastupuje, si ale nemohly celou akci vynachválit. „Podruhé zachytil nepochopitelnou zpětnou přihrávku tureckého hráče ve švýcarských službách Gürkana Sermetera, šel sólem, zesměšnil švýcarské obránce a brankáře Grittiho a zajistil Galatasaray vedení,“ stojí v komentáři.

Paska v sedmém nebi

Sám Paska podle svých slov prožil jeden z nejkrásnějších večerů své kariéry. "Vyjma soukromí mi fotbal připravuje nejkrásnější životní emoce a večer v Basileji mi připomněl, proč se zabývám mladými lidmi, kteří mají fotbalový talent," rozplýval se Paska.

Zdroj: tn.cz / Reuters

Šéf ISM pokračoval ve svém chvalozpěvu i dál: "Na takový večer jsme čekali víc než dva roky. V Milanovi je obrovský potenciál, o němž nelze pochybovat, lze mu jen věřit. A dávat mu šanci. Nikdy jsem tomu potenciálu nepřestal věřit, i když všichni kolem pochybovali. Jinak bych ho nemohl zastupovat.“

Jen tak dál

Milan Baroš předvedl ve čtvrtek večer bezpochyby nadějný výkon. U některých akcí divák mohl dokonce zavzpomínat na toho "starého Baroše". Zda se už ale bývalá evropská hvězda odrazila od hladiny oceánu a míří zpátky na nebe, to musí dokázat ještě v mnoha zápasech a proti těžším soupeřům. Pokud bude talentovaný hráč tvrdě pracovat, není jeho návrat na výslunní nereálný.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události