Hokej

Hadamczik o rozhodčím: Je to arogantní sráč!

Trenéra Vítkovic rozlobilo neobjektivní rozhodování sudího Vampoly při zápase se Zlínem.

Co se vlastně přihodilo? Při úterním zápase Vítkovic ve Zlíně se strhla hromadná strkanice, ze které odešli obránci Vítkovic Stehlík s Krstevem s tresty ve hře a automaticky tak přišli o možnost nastoupit v dalším zápase.  


Na Aloisi Hadamczikovi bylo patrné, že se s tím po dvou dnech ještě úplně nesrovnal. "To, co ve Zlíně udělal Balaštík… Všude se říká, že kdo něco vyprovokuje, má dostat velký trest," začal zkušený trenér, který se pozastavil nad situací, kdy zkušený střelec Balaštík provokoval a sekl hráče Vítkovic do lýtka hokejkou a nebyl nijak potrestán.

Všem se neměří stejně

Hadamczika hlavně rozlítilo, že přišel o dva své obránce, kteří dostali trest do příštího zápasu. Trenérovi přijde zbytečné, aby hráči, kteří se proti sobě dobrovolně postaví k fyzické výměně názorů, by neměli být potrestáni zákazem startu v příštím zápase. 


"Lidi mají rádi, když se něco stane na ledě. Ale my ty hráče trestáme, že do sebe pomalu ani nemohou strčit. Tak do sebe praští. Rukavice měli, krev netekla, oko nebylo vypíchnuté a všichni byli ve varu. No a rozhodčí pak dají takové tresty. Pro mě je to nepochopitelné," soptil Hadamczik.


Hadamczik: Chtěl jsem se s ním bavit slušně


"A pak přijde rozhodčí novic, který je tak arogantní, že jsem něco podobného nikdy neviděl. Člověk se k němu chová slušně, ale on se s vámi odmítá bavit," vrací se kouč k inkriminovanému momentu ze Zlína, jehož ústřední postavou byl hlavní sudí Jaromír Vampola.

 
Výměna názorů tak nastala až po utkání. "Přišel jsem za ním a říkám mu. Já jsem ti slušně vykal, chtěl jsem tě upozornit, co se v podobném případě může stát a pomoct ti v utkání," prozradil Hadamczik a dodal: "Po zápase jsem mu ale tykal a řekl jsem mu jasně. Už ti nemám proč vykat. Pro mě si normální arogantní sráč!"

Sudí Vampola se sesypal

Podle Hadamczika si Vampola po duelu uvědomil, že se mu zápas nevydařil. To následně potvrdila také komise rozhodčích, která mu vyměřila jednozápasový stop: "Reagoval tak, že měl hlavu mezi koleny. Byl tam i člen komise rozhodčích Pavel Halas. Předtím byl hrdina, ale pak se najednou sesypal. Nezvládl prostě situaci tak, jak měl."


Jednozápasový distanc je ale podle kouče Vítkovic málo: "Už v kabině, kde byl také Halas, jsem jim řekl: "Dejte si pokutu dva tisíce a ať píská dál a znovu nám tady může otravovat život." 


"Já jsem si navykl v mezinárodním hokeji, že když mám problém, tak zvednu ruku a spíše chci být nápomocný. Nechci nikoho ovlivňovat," upozornil Hadamczik.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události