Fotbal

Kde ti střelci jsou?!

Kde ti střelci jsou?!
Zdroj: tn.cz / ČTK

České celky mají v pohárech jeden společný problém – nestřílejí góly.

Představte si, že jdete do kina zhlédnout nějaký americký akční trhák, který je bez českého dabingu, a zároveň i bez titulků. Obrázky jsou hezké, ale jenom to vám stačit asi nebude.


A stejná paralela se nabízí i v případě vystoupení českých týmů v pohárové Evropě. Snaží se, bojují… Poslední dobou má ale v konečném zúčtování vždycky navrch soupeř. Proč to tak je?


Jeden z nejhlavnějších důvodů je také ten nejprostší: české týmy neumějí skórovat.

Nejlepším útokem je obrana...

Je to jen nepříjemná souhra náhod, nebo se česká mužstva opravdu bojí “sešlápnout plyn“ a vrhnout sílu do útoku? “Fotbalová Evropa se vyrovnala. Tím nechci říct, že je těžší vstřelit branku, ale pohárové zápasy už takové prostě jsou. Navíc, co jsem slyšel, tak Baník i Slavia si šance vytvořily, ale neproměnily je,“ poznamenává pro tn.cz sparťanská legenda Horst Siegl.

Rozhovor s Horstem Sieglem:

“My bychom ze Záhřebu taky radši vezli remízu 1:1 než 0:0. Pohárová matematika je neúprosná. Když doma inkasujeme, bude to ještě ošidné,“ ví dobře asistent kouče Vítězslava Lavičky.


I on však potvrzuje slova svého šéfa a bezgólový výsledek bere. “Síla Dinama je veliká. Mají Brazilce, Chilany – všechny perfektně technicky vybavené. Znovu musím říct, že je škoda, že se nám nepodařilo vstřelit branku. A přitom Míra Slepička k ní měl docela blízko,“ povzdechl si Siegl.

Siegl: V lize nám to tam padá, v pohárech nikoli

A jsme zase u toho. Bojovnému výkonu opět chybělo to nejdůležitější – vytoužený gól. “Hráči by se na své šance měli soustředit se vším všudy. Jenže to se snadno říká, ale realita je pak jiná,“ podotýká Siegl. “V lize to padá a góly dáváme, ale v pohárech to nepotvrdíme. A to platí pro všechny, i pro Baník se Slavií,“ přemítá střelecká ikona let minulých.


Další bývalý fotbalový útočník, pro kterého nebyl problém rozvlnit síť, internacionál Radek Drulák, s ním víceméně souhlasí. “Těžko říct, jestli je to trvalejší stav. Možná nám směrem dopředu Evropa trochu uniká,“ přemítá vyhlášený šutér. “Určitě je přinejmenším zarážející, že ze tří mužstev nevstřelilo gól ani jedno…“

Rozhovor s Radkem Drulákem:

Siegl na to navazuje. “Ta nula na kontě vstřelených branek, to rozhodně nenasvědčuje nic dobrého.“

Bojácný Střihavka na beky Spartaku sám nestačil

Druláka příliš nepotěšil hlavně projev fotbalistů Baníku. “Je pravda, že si vypracovali dvě dobré šance. Jedna skončila na tyči, druhou Střihavka zadupal do země. Ale jinak jim toho Rusové příliš nedovolili,“ míní hráčský agent, kterému se nelíbil výkon Davida Střihavky.


“Václav Svěrkoš byl hodně stažený, takže vepředu bojoval osamocený Střihavka. Jenže na hrotového útočníka by měl chlapec víc bojovat a chodit do osobních soubojů. To nedělal,“ říká kriticky Drulák.


I když ale české kluby ve čtvrtek rozhodně nezářily, podle fotbalových osobností není důvod házet flintu do žita. “Já pořád věřím, že dál postoupí hned dva naše kluby,“ podotýká Siegl.


“Baník to bude mít těžké, ale stát se může cokoliv. U Slavie bude zase nejvíc záležet na tom, jak chytře přistoupí k zápasu v Rumunsku,“ uzavírá Drulák.

hum, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události