Fotbal

Wenger: Rosický bude do Vánoc zpátky!

Anglický klub Arsenal konečně rozluštil tajenku, kdy se populární "Rosa“ vrátí na hřiště.

Špílmachr české reprezentace Tomáš Rosický by se měl na anglických trávnících představit až o Vánocích. Rosický, který naposled za Kanonýry nastoupil v lednu, se musel v květnu podrobit operaci podkolenní šlachy. Původně byla doba léčení odhadnuta na kratší dobu a Rosický již v září měl rozdělovat míče svým spoluhráčům, ale vše se nakonec zbrzdilo. Podle jedné zprávy Rosickému dokonce hrozil konec kariéry, ale vše byl jen novinářský výmysl, který dementoval hráčův agent Pavel Paska.

Wenger: Tomáš bude hrát o Vánocích

Trenér Arsenalu Arséne Wenger je optimistou a věří, že český klenot se na trávníky vrátí již o Vánocích. Anglická liga totiž nemá o svátcích žádnou přestávku. "Abych řekl pravdu, není to tak, že by mohl naskočit do hry za chvíli, situace se ale ani nijak nezhoršila. Celý vývoj zranění je u něj prostě jen velmi pomalý, ale nejsme tím nijak znepokojeni," prohlásil Wenger a dodal: "Jsem optimista a myslím, že do Vánoc ho uvidíte zpátky a ve formě."

Rosický: Zvedám činky

Fotbalový myslitel Rosický ale určitě nezahálí. "Vše šlo podle plánu. V bězích na dlouhou trať jsem necítil žádná omezení. Ale při práci s míčem, hlavně při změně pohybu jsem koleno cítil a bolelo mne to, takže jsem musel přestat s tréninkem. Momentálně zvedám činky a dělám i jiná cvičení,“ uvedl Rosický.


Podle Wengera se Rosický bude muset znovu naučit používat svou šlachu. "Ta jeho šlacha byla příliš uvolněná, museli mu ji znovu přidělávat a je logické, že teď se jí bude muset naučit znovu používat. Je to náročné na koordinaci pohybů, stehno si musí zvyknout. Právě proto se nedá určit přesně na týden, kdy bude zpátky," řekl Wenger. Přesto věří, že Rosický rekonvalescenci zdárně zvládne.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události