Tenis

Jankovičové nevyšel útok na tenisový trůn

Srbská tenistka Jelena Jankovičová zahodila na turnaji v Tokiu šanci vrátit se na post světové jedničky.

“Strašně ráda bych se dostala zpátky do čela tenisového žebříčku. To je důvod, proč zde hraji,” vysvětlila na začátku týdne Jankovičová svůj důvod, proč hraje na turnaji Pan Pacific Open v Japonsku. Není divu, že se Jankovičové stýská. Pocit jaké je to být světovou jedničkou, měla možnost si užít pouhý týden po olympijských hrách.

První vyhrání z kapsy vyhání

Třiadvacetiletá rodačka z Bělehradu si však bude muset prozatím nechat zajít chuť, protože z tokijského turnaje se poroučela už ve čtvrtfinále. Nad její síly byla ruská tenistka Světlana Kuzněcovovová, která Jankovičovou udolala po setech 2:6, 7:5 a 7:5.


Finalistka nedávného US Open sice hladce vyhrála první sadu, poté ale začala více chybovat a v rozhodujícím setu dokonce čtyřikrát prohrála vlastní servis. V jedenáctém gamu vyrobila při brejkbolu jednu z osmi dvojchyb a Ruska už svou šanci nepustila.


Pouť tokijským turnajem ukončila také olympijská vítězka Jelena Dementěvová, která podlehla Slovince Katarině Srebotnikové 3:6 a 4:6.

Výsledky:

Kuzněcovová (5-Rus.) - Jankovičová (1-Srb.) 2:6, 7:5, 7:5, Srebotniková (Slovin.) - Dementěvová (3-Rus.) 6:3, 6:4, Safinová (4-Rus.) - Kanepiová (Est.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:2, Petrovová (Rus.) - A. Radwaňská (6-Pol.) 6:3, 6:0.

Semifinálové dvojice:
Kuzněcovová - Srebotniková, Safinová - Petrovová

jvl, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události