Semifinále DC: Španělsko - USA 2:0, Argentina - Rusko 2:0

Hladký průběh mají zatím oba semifinálové duely Davisova poháru. Španělsko s Nadalem vede v Madridu 2:0 nad USA a Argentina stejným rozdílem přehráva v Buenos Aires Rusko. Od postupu do finále tak dělí oba týmy jediná výhra.

Za normálních okolností krotí v nejslavnější býčí aréně světa Plaza de Toros de Las Ventas neohrožení toreadoři vzpurné býky, teď se zde pokouší španělští tenisté porazit v semifinále Davisova poháru sebevědomé Američany.

Na antuce, která vystřídala hliněné povrchy, porazil Rafael Nadal, jenž si s chrabrými toreadory v ničem nezadá, v úvodním zápasu nedávné překvapení US Open,  Sama Querreyho 6:7 (5:7), 6:4, 6:3, 6:4. Ve druhém utkání si poradil pátý hráč světa David Ferrer s "bombarďákem" Andy Roddickem po setech 7:6, 2:6, 1:6, 6:4 a 8:6. Osmému hráči světa nestačilo k vítězství ani 23 es.

Nadal se jen tak nevzdává

Zápas pro Nadala před 21.000 fanoušky s 39. hráčem světa však nezačal vůbec dobře.  Querrey, pro něhož byl dnešní duel premiérou v Davisově poháru, vyhrál první set v tie-breaku. Ve druhém dokonce hned v úvodu sebral favorizovanému soupeři podání a ujal se vedení 2:0 na gamy.

Nadal však díky své houževnatosti a vysokému počtu soupeřových nevynucených chyb zápas otočil a dotáhnul k očekávanému vítězství.

Roddick ztratil vyhraný zápas s Ferrerem

Španělský tenista sice získal první set v tie-breaku, pak ale převzal kontrolu nad zápasem Roddick a v následujících dvou dovolil soupeři uhrát jen tři gamy. Ferrer ale zabojoval a výsledek zápasu otočil, když poslední set získal poměrem 8:6.

Třetí postupový bod a s ním spojenou šestou finálovou účast může Španělům zajistit sobotní čtyřhra, ve které se utkají domácí Feliciano Lopez a Fernandem Verdaskem a Mike Bryan a Mardy Fish, který nahradil zraněné Mikovo dvojče Boba.

Výsledek:

Madrid: Španělsko - USA 2:0 po úvodních dvouhrách
Nadal - Querrey 6:7 (5:7), 6:4, 6:3, 6:4.
Ferrer - Roddick 7:6(5), 2:6, 1:6, 6:4, 8:6.

Nalbandian ani Del Potro nedali svým soupeřům šanci

Argentinec David Nalbandian si s Igorem Andrejevem příliš starostí nedělal, když ruského tenistu zdolal hladce 3:0 na sety.

Ačkoliv byl první set argentinsko - ruského souboje velmi vyrovnaný, když se rozhodoval až v  tiebreaku, tak další průběh zápasu už byl jednoznačně v režii Jihoameričana. Možná i díky neúspěchu ve zkrácené hře začal Andrejev dělat až příliš nevynucených chyb, což  "podpořil" špatným servisem. Nalbandian získal zbylé dvě sady v poměru 6:2 a 6:4.

Druhý bod zajistil Argentině teprve devatenáctiletý Juan Martin Del Potro, který šokoval vítězstvím nad světovým hráčem číslo šest, Nikolajem Davyděnkem. Del Potro, který letos vyhrál svoje první čtyři turnaje na okruhu ATP, ruského tenistu smetl 6:1, 6:4 a 6:2. Pro čtvrtfinalistu letošního US Open to bylo již 24 vítězství z 25 posledních zápasů.

Argentina má na dosah třetí finálovou účast a v případě postupu může Rusku oplatit porážku z předloňského finále Davisova poháru v Moskvě.

Výsledek:

Buenos Aires: Argentina - Rusko 2:0 po úvodních dvouhrách
Nalbandian - Andrejev 7:6 (7:5), 6:4, 6:2
Del Potro - Davyděnko 6:1, 6:4, 6:2

jvl, tn.cz

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.