Fotbal

Reprezentant Sionko hvězdného Ronalda nechápe

Český reprezentant Libor Sionko zajistil svému týmu FC Kodaň výhru v úvodním zápase 1. kola Poháru UEFA. O den později odpovídal v on-line rozhovoru na Vaše dotazy.

Vyřazení v základní skupině evropského šampionátu po hektickém zápase s Tureckem jej mrzelo ještě dlouho. Rychlonohý fotbalista se už ale oklepal a vstoupil spolu s reprezentačními spoluhráči do kvalifikačního cyklu o MS v roce 2010. V čem je podle něj největší síla české jedenáctky? "V týmovém pojetí hry. A síle kolektivu," odpověděl Sionko na dotaz jednoho ze čtenářů tn.cz.RozhovorBývalému hráči pražské Sparty se daří i na klubové úrovni. Po vykoupení z nepovedeného angažmá ve skotském Glasgow Rangers si nemůže vynachválit dánské prostředí. "Zatím jsem docela spokojený. Ale vždycky může být lépe," tvrdí rychlonohý fotbalista. V FC Kodaň nastupuje vedle reprezentačního parťáka Zdeňka Pospěcha.


Sionko si také myslí, že Anglie neselže podruhé za sebou při kvalifikaci na velký turnaj. "Tentokrát asi postoupí. Je dobře, že si trochu sedli na zadek," zhodnotil šance Albionu na postup na MS v roce 2010. Bude tam i český celek? "Věřím tomu," odpověděl ofenzivní hráč.

Cristiana Ronalda nechápe

Jako největší hvězdu, se kterou kdy hrál v jednom týmu, označil záložníka Juventusu Pavla Nedvěda. Nejoblíbenější Sionkův kouč je Ivan Hašek, kterého by si dokázal představit v čele Českomoravského fotbalového svazu.


Ztotožňovat se naopak nehodlá s pocity Cristiana Ronalda. Ten se kvůli tomu, že jej Manchester United nechtěl pustit do Realu Madrid, označil za moderního otroka. "Nelíbí se mi prohlášení typu ´cítím se jako otrok´. Smlouva je smlouva. Nikdo ho nenutil ji podepsat," trefil hřebíček na hlavičku Sionko.


Večer snů v Poháru UEFA

Čerstvou a výraznou stopu na trávníku Sionko zanechal ve čtvrtečním zápase Poháru UEFA na půdě FK Moskva. Nejprve nastřelil chytrým pokusem tyčku a po vyrovnání soupeře rozhodl v nastaveném čase přesnou hlavičkou o vítězství 2:1.


"Bylo to ale pořádné drama," citovaly Sionka internetové stránky klubu. "Ale do odvety jsme si udělali výborný výsledek. Ale ještě musíme být opatrní, v odvetě nás ještě Moskva může potrápit," varoval Sionko.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události