Fotbal

VIDEO: Fanoušek dostal za pokus o vraždu policisty 10 let!

VIDEO: Fanoušek dostal za pokus o vraždu policisty 10 let!
Zdroj: oficiální zdroj

Deset let vězení za útok světlicí na policistu. Takový verdikt si vyslechl chuligán Uroš Mišič.

Co se vlastně stalo? Při derby mezi týmy Crvena Zvezda Bělehrad a Hajduk Kula došlo k inzultaci tajného policisty Nebojsy Trajkoviče, který monitoroval situaci v kotli Crvené Zvezdy. Poté, co byl fanoušky odhalen, začalo to pravé "balkánské peklo.“Chuligáni na Trajkovoče zaútočili hořícími světlicemi a také ho fyzicky napadli. Policistovi, který byl na utkání služebně s fotoaparátem, způsobili mnohačetné popáleniny a Mišič se dokonce pokusil ležícímu muži nacpat hořící světlici do úst. Ležícího policistu spasilo až několik varovných výstřelů jeho kolegů. Trajkovič byl po incidentu ve vážném stavu převezen do nemocnice převážně s vážnými popáleninami zad.

Zde se můžete podívat na to, jak byl policista napaden:


Exemplární trest pro Mišiče

Hlavní aktér nechutného divadla Uroš Mišič se stal varovným případem pro všechny ostatní chuligány. Za svůj brutální útok byl potrestán deseti lety vězení, tedy nejvyšším možným trestem. Důvod tak vysoké sazby byla klasifikace jeho činu jako pokus o vraždu. "Byl to barbarský, brutální a bestiální útok. Policisté měli plné právo se bránit," řekl soudce Velimir Lažovič. "Útok byl nevyprovokovaný a musel být označen jako pokus o vraždu, protože Trajkovič bojoval o holý život," dodal.


Po vynesení rozsudku se Mišičova matka a sestra u soudu rozplakaly. Evidentně nečekaly tak vysoký trest. Jeho fotbaloví kamarádi, kteří byli přítomni v soudní síni, si neodpustili komentáře na soudce a porotce. "Styďte se! Kolik vám zaplatili,“ řvali chuligáni jako smyslů zbavení.

Vysoký trest? "
Nemyslím si," uvedl soudce

Tresty pro fanoušky jsou prvním výsledkem tvrdšího boje srbských úřadů s fotbalovými násilníky. Podobných incidentů prý bylo v posledních 15 letech v zemi bezpočet a přestože při nich zemřelo několik lidí, často nebyli viníci ani potrestáni. Společenská situace v Srbsku tak vysoké tresty vyžaduje a Mišič je „první vlašťovkou.“ Podle soudce je trest přiměřený. "Musíme chuligánům ukázat nulovou toleranci. Podobné násilí se v Srbsku šíří jako epidemie a bestiální útoky zločinců na policii nesmí zůstat bez odezvy," prohlásil.


Zdroj: oficiální zdroj

Jak dopadli ostatní násilníci?

Za výše zmíněný útok na tajného policistu již byl odsouzen Miloš Zimonja k jednomu roku a osmi měsícům ve vězení. Jeho kamarád Slaviša Drakul dostal za násilné chování při sportovní akci jeden rok vězení.


Přísné tresty jsou důsledkem změny zákonů v Srbsku, a to zákonu pro prevenci násilí při sportovních událostech, kdy za porušení budou pokuty od 650 euro do 13000 euro, a tresty od 3měsíců do 10ti let.


Vyšetřováni jsou nadále i generální tajemník Crvené Zvezdy Zoran Damjnovič, ředitel stadionu Miodrag Chorovič, šéf ochranky stadionu Novica Mijuškovič a delegát utkání Rade Popovič.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události