Hokej

Hokejový "masakr" v podání Strakovy party

Hokejový zápas o dvou dějstvích. Tímto způsobem by se dalo shrnout střetnutí pátého kola O2 Extraligy mezi plzeňským Lasselsbergerem a Českými Budějovicemi.

Zatímco první dvě třetiny byly naprosto vyrovnané, tak na poslední dějství by zřejmě hokejisté Mountfieldu nejraději rychle zapomněli. Snad jim při tom pomůže malebná jihočeská krajina. Ale pojďme po pořádku.

Dějství první: Přetahovaná o výsledek a snaha Mountfieldu o zvrat

Zásluhou úvodního tlaku si po faulu Tomana na Vlasáka vynutili Západočeši trestné střílení. Vyhlášený exekutor neměl s jeho proměněním problémy. Hosté se vymanili ze sevření plzeňských hokejistů a v sedmé minutě dokázali zásluhou Humla vyrovnat. Mohli jít dokonce do vedení, ale Málek vychytal Hřebejka a vyřešil i další nebezpečné situace. Gól padl na druhé straně, když se po pěkné akci Důrase prosadil Matějovský. Jihočeši však znovu dokázali srovnat a opět to byl Huml, který v přesilovce tečoval Sičákovu střelu.


Ve druhé třetině šel Mountfield dokonce do vedení, když Frolovu střelu tečoval Gulaš. Tentokrát si oba týma vyměnily role a vyrovnávala Plzeň. Důras se prosmýkl mezi dvěma obránci a bekhendovou střelou zamířil k tyči. Když minutu a dvacet sekund před koncem dostal do vedení Západočechy Fabuš, tak už se zdálo, že se tento stav už nezmění. Kůrka však stačil ještě vyrovnat na 4:4. Nedráždi chřestýše bosou nohou, chtělo by se říct.

Dějství druhé: "Radši bych se k tomu nevyjadřoval," řekl trenér Jihočechů Bokroš

"Před třetí třetinou jsme měli trochu strach, na hráčích už byla znát únava," řekl po zápase asistent trenéra Milan Razým. O pravém opaku ho přesvědčil Důras. Ten svojí druhou brankou rozhodl ve 44. minutě tuto přestřelku jako vystřiženou z amerického westernu. Důrasova rána do srdce zrejmě hosty položila a z dobrodružného "bijáku" se rázem stal budějovický horor. Po gólech Benáka, Čakajíka, Vlasáka a Fabuše nakonec prohráli jasně 9:4.

"Radši bych se k tomu ani nevyjadřoval. Slova k hráčům nepadají na úrodnou půdu. Dvě třetiny jsme hráli dobře stejně jako v minulých zápasech, ale nedokážeme to dotáhnout do konce. Už je z toho veliký problém," hodnotil zpackaný závěr utkání trenér Mountfieldu Ernest Bokroš.


"Kováře jsme nevystřídali, přestože dostal tolik gólů, protože měl Turek teplotu. A tak si to Kovář vypil až do dna," vysvětloval Bokroš důvod, proč nevystřídal golmana Kováře v průběhu utkání.

Lasselsberger Plzeň - Mountfield České Budějovice 9:4
(2:2, 2:2, 5:0)
Branky a nahrávky: 3. Vlasák z trest. střílení, 11. Matějovský (Důras), 35. Důras (Kracík), 39. Fabuš (Dresler), 44. Důras (S. Hudec, Čakajík), 45. Benák (Fabuš), 49. Čakajík (Důras, Matějovský), 50. Vlasák (Straka, Fabuš), 60. Fabuš (Vlasák, Kracík) - 7. Huml (Duda, Kůrka), 16. Huml (Sičák, Toman), 32. Gulaš (Frolo, Kuchejda), 40. Kůrka (Toman, Duda). Rozhodčí: Hodek - Bejček, Pouzar. Vyloučení: 8:6, navíc Huml (Č. Budějovic) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 8245.

Sestavy:

Plzeň: Málek - Benák, Dresler, Čakajík, S. Hudec, Martinec, Pácal, Zápotočný - Fabuš, M. Straka, Vlasák - Důras, Kracík, Matějovský - Dvořák, Šindel, Adamský - Kubalík, Vampola, Laš. Trenéři: Hynek, Razým a Pejchar.

Č. Budějovice: Kovář - Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený, Mucha - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Gulaš, Šimánek, Sailer (20. Kuchejda) - Hřebejk, Mertl, L. Květoň. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události