Hokej

Jágr volal Flemingovi, aby trénoval Omsk

Jágr volal Flemingovi, aby trénoval Omsk
Zdroj: ČTK / tn.cz

Hokejová hvězda Jaromír Jágr má v ruském Omsku ohromnou moc. Kromě toho, že se podílel na odchodu trenéra Gersonského, tak v podstatě rozhodl o angažování nového kouče Fleminga.

Po nevydařeném vstupu do sezony se rozhodli hokejoví funkcionáři v Omsku propustit trenéra Sergeje Gersonského. Na jeho místo přijde Kanaďan Wayne Fleming, bývalý asistent v Calgary Flames. To není nic nového. Novinkou ovšem je, že o jeho jmenování hlavním koučem se de facto postaral Jaromír Jágr. "Chokejist" z České republiky má podle všeho prsty i v odchodu Gersonského.

Dobrý den. Máte zájem trénovat Omsk?

"Jednoduše zavolal a zeptal se mě, jestli mám zájem jít do Omsku,“ řekl nový kouč ruského klubu o prvním Jágrově kontaktu pro kanadský web píšící o hokeji faceoff.com. "Myslel jsem si, že je to nějaký druh legrace, takže jsem odpověděl, jo, jasně," líčí Fleming, který poté pochopil, že v žádném případě nejde o žert.


"Řekl mi: Máme k dispozici seznam kandidátu, ale já jsem představitelům klubu sdělil, že vy jste pro mě číslo jedna. V tuto chvíli vám volám, abych zjistil, jestli máte zájem trénovat náš klub,“ pokračoval Fleming o detailech telefonátu.


Podle Flemminga ho Jágrova nabídka zastihla nepřipraveného, takže na to nebyl schopný reagovat. Po dohodě s rodinou však řekl ano.

Fleming: Chci zjistit, co na té KHL všichni mají

"KHL plní stránky médií a pořád se o ní mluví. Řekl jsem si, že je to obrovská příležitost zjistit, jak se vlastně věci mají,“ zdůvodnil kanadský trenér svoje rozhodnutí kývnout na nabídku Omsku.


"Jakmile si v této profesi vyzkoušíte pozici hlavního kouče a třeba o ni přijdete, tak se všichni snažíme o návrat," vysvětlil rodák z Winnipegu svůj důvod, proč se vzdal pozice asistenta trenéra v Calgary. "To je první věc. Tou druhou je fakt, že se jedná o jedinečnou výzvu a já chci zkusit, jestli to zvládnu," pokračoval Fleming, který na závěr dodal, že teď je ten pravý čas to zjistit.

Kdo řeší personální věci v klubu?

Za normálních okolností o těchto věcech rozhoduje generální manažer, který se o tom radí s dalšími vysokými představiteli klubu. V Omsku to však evidentně chodí trochu jinak. V Avangardu s trochou nadsázky propouští a najímá trenéry Jaromír Jágr, novodobý ruský hokejový car.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události