Hokej

Jágr volal Flemingovi, aby trénoval Omsk

Jágr volal Flemingovi, aby trénoval Omsk
Zdroj: ČTK / tn.cz

Hokejová hvězda Jaromír Jágr má v ruském Omsku ohromnou moc. Kromě toho, že se podílel na odchodu trenéra Gersonského, tak v podstatě rozhodl o angažování nového kouče Fleminga.

Po nevydařeném vstupu do sezony se rozhodli hokejoví funkcionáři v Omsku propustit trenéra Sergeje Gersonského. Na jeho místo přijde Kanaďan Wayne Fleming, bývalý asistent v Calgary Flames. To není nic nového. Novinkou ovšem je, že o jeho jmenování hlavním koučem se de facto postaral Jaromír Jágr. "Chokejist" z České republiky má podle všeho prsty i v odchodu Gersonského.

Dobrý den. Máte zájem trénovat Omsk?

"Jednoduše zavolal a zeptal se mě, jestli mám zájem jít do Omsku,“ řekl nový kouč ruského klubu o prvním Jágrově kontaktu pro kanadský web píšící o hokeji faceoff.com. "Myslel jsem si, že je to nějaký druh legrace, takže jsem odpověděl, jo, jasně," líčí Fleming, který poté pochopil, že v žádném případě nejde o žert.


"Řekl mi: Máme k dispozici seznam kandidátu, ale já jsem představitelům klubu sdělil, že vy jste pro mě číslo jedna. V tuto chvíli vám volám, abych zjistil, jestli máte zájem trénovat náš klub,“ pokračoval Fleming o detailech telefonátu.


Podle Flemminga ho Jágrova nabídka zastihla nepřipraveného, takže na to nebyl schopný reagovat. Po dohodě s rodinou však řekl ano.

Fleming: Chci zjistit, co na té KHL všichni mají

"KHL plní stránky médií a pořád se o ní mluví. Řekl jsem si, že je to obrovská příležitost zjistit, jak se vlastně věci mají,“ zdůvodnil kanadský trenér svoje rozhodnutí kývnout na nabídku Omsku.


"Jakmile si v této profesi vyzkoušíte pozici hlavního kouče a třeba o ni přijdete, tak se všichni snažíme o návrat," vysvětlil rodák z Winnipegu svůj důvod, proč se vzdal pozice asistenta trenéra v Calgary. "To je první věc. Tou druhou je fakt, že se jedná o jedinečnou výzvu a já chci zkusit, jestli to zvládnu," pokračoval Fleming, který na závěr dodal, že teď je ten pravý čas to zjistit.

Kdo řeší personální věci v klubu?

Za normálních okolností o těchto věcech rozhoduje generální manažer, který se o tom radí s dalšími vysokými představiteli klubu. V Omsku to však evidentně chodí trochu jinak. V Avangardu s trochou nadsázky propouští a najímá trenéry Jaromír Jágr, novodobý ruský hokejový car.

jvl, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.