Sport

Knapková si spravila chuť za olympiádu, je mistryní Evropy!

Na evropském šampionátu v Řecku kralovala česká skifařka a dala tak zapomenout na zklamání z Pekingu. Tam vinou nemoci obsadila až páté místo.

Knapková se v sobotu na olympijské dráze v řeckém Schinias u Marathonu stala mistryní Evropy na skifu, bronz vybojovala česká čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Vlastimil Čabla, Vojtěch Bejblík, Jiří Kopáč a Miroslav Vraštil.


"Je to hezká tečka na konec sezony. A pro mě i první zlatá medaile z velkého šampionátu," řekla Knapková ČTK. Dosavadním maximem české reprezentantky bylo druhé místo na mistrovství světa.


Knapková vyhrála v sobotu ráno nejdřív semifinále a pak si poradila se všemi soupeřkami i ve finále. Na druhém místě skončila Belgičanka Annick de Deckerová, třetí dojela Regina Naunheimová ze Švýcarska.

Finále muselo ustoupit blížící se bouři

Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah nestačila jen na posádky Itálie a Srbska. Párová čtyřka Tomáš Karas, Petr Vitásek, Jakub Hanák a David Jirka dojela ve finále čtvrtá, Jan a Ondřej Vetešníkovi na dvojskifu lehkých vah obsadili ve finále páté místo.


Pořadatelé přesunuli finálový program na sobotní dopoledne kvůli nepříznivé předpovědi počasí. V neděli se v okolí Marathonu čeká čtyřiadvacetihodinová bouře. "Podle předpovědi hrozily bouřky a pak by musely být závody zrušeny. Proto se pořadatelé rozhodli upravit program," uvedla Knapková.


Že se semifinálové i finálové jízdy uskuteční v sobotu, se závodníci dozvěděli v pátek večer. Knapková s tím problém neměla. "Sice jsem musela vstávat v pět a závodit v osm a v deset, ale považovala jsem to spíše za svoji výhodu. Jsem vytrvalostní typ. Navíc jsem si něco podobného vyzkoušela už na olympiádě," poukázala svěřenkyně trenéra Tomáše Kacovského na svůj neplánovaný start ve finále dvojskifu na olympijských hrách, kde musela zaskočit za nemocnou Jitku Antošovou.

Mistrovství Evropy ve veslování, finálové výsledky:

Ženy - skif:
1. Knapková (ČR) 7:27,42, 2. De Deckerová (Bel.) 7:34,04, 3. Naunheimová (Švýc.) 7:35,04.
Muži - dvojskif lehkých vah: 1. Řecko (Mougios, Polymeros) 6:16,53, 2. Itálie 6:19,53, 3. Maďarsko 6:22,41,...5. ČR (J. a O. Vetešníkovi) 6:26,67
Čtyřka bez kormidelníka lehkých vah: 1. Itálie (Amitrano, Gabriele, Caianniello, Dell´Aquila) 5:58,92, 2. Srbsko 6:02,31, 3. ČR (Čabla, Bejblík, Kopáč, Vraštil) 6:04,92
Párová čtyřka: 1. Estonsko (Raja, Jämsä, Endrekson, Jaanson) 5:45,75, 2. Německo 5:47,75, 3. Ukrajina 5:47,86, 4. ČR (Karas, Vitásek, Hanák, Jirka) 5:52,72.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události