Fotbal

Válka o Ronalda: mohl být Kanonýrem, lanaří ho Chelsea

Cristiano Ronaldo byl ještě takřka neznámý. Přesto jej chtěl Arsenal i Manchester United. Ruce si může mnout manažer Rudých Ďáblů Sir Alex Ferguson.

Sám manažer United pro anglický deník The Sun po letech prozradil, že jeho největší hvězda měla svého času daleko blíž k dresu konkurenčního Arsenalu. "Arséne Wenger musel být hodně blízko uskutečnění přestupu. Vždyť si ho na tehdejší stadion přivedl asi pětadvacetkrát,“ směje se Ferguson, který nakonec závody o žádaného fotbalistu vyhrál.

Wenger prohrál, bolí to

Sám Wenger se s neúspěchem prý dodnes nevyrovnal. "Jestli jsem mohl někoho United vyfouknout, byl to rozhodně Ronaldo. Byli jsme opravdu blízko dohodě,“ prozradil francouzský manažer. "Naše představy se rozcházely už jen v pár stovkách tisíců, byl jsem opravdu blízko,“ lituje Wenger.

Ronaldo se po operaci kotníku opět objevil na trávníku a momentálně se chystá na nedělní bitvu gigantů svého Manchesteru proti Chelsea. Souboj to pro něj bude o to pikantnější, že na lavičku rivalů usedl před sezonou Luiz Felipe Scolari. Ten jej do léta vedl v portugalské reprezentaci. Nyní se jej před důležitým duelem možná snaží trochu rozhodit.

Scolari: Mám Ronalda rád, jako svého syna

"Možná, že už v příští sezoně bude Cristiano v mém týmu. Řekněte mu, že pokud chce změnu, u mě má dveře vždycky otevřené,“ vykládal novinářům brazilský stratég a familiérně dodal: "Je to můj přítel, mám ho rád, jako svého syna.“


Trenér, který přišel do Portugalska, když bylo Ronaldovi pouhých 14 let, si myslí, že mladá hvězda jednou Manchester United opustí. Přesto, že podle Scolariho jeho růstu působení v anglickém celku hodně prospělo. "Viděl jsem, jak se zlepšuje. Příští rok určitě bude kapitánem Portugalska. Nyní je již narozdíl od minulých let dospělý,“ míní Scolari.

Ronaldo prý není nejlepší na světě

Manažer Chelsea sice Ronalda obdivuje, nikdy by ale neřekl, že je nejlepší na světě. "Je jedním ze tří nejlepších hráčů na světě, ale to už jsem říkal před dvěma lety. Nikdy jsem neřekl, že je nejlepší a neudělám to ani teď. Poznal jsem už spoustu fantastických hráčů a o žádném jsem to ještě nikdy neprohlásil.“


Nová kapitola mediální války mezi United a Chelsea je asi na spadnutí. Naposledy Sir Alex Ferguson válčil s arogantním José Mourinhem. Teď mu bude určitě trnem v oku další temperamentní kouč Scolari. Ten totiž v létě doporučoval Ronaldovi odchod z Anglie do Realu Madrid a nyní jej dokonce láká do svého celku.

dfk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události