Tenis

Naděje USA a Ruska na "salátovou mísu" uchovala čtyřhra

Ačkoli museli Američané kvůli zranění oželet polovinu nejlepšího deblového páru světa, zvítězili v madridské čtyřhře 3:2 na sety, stejně jako Rusové v Buenos Aires.

Deblový pár tvořený bratry Bryanovými je výkladní skříní daviscupového týmu USA. Před semifinálovým duelem proti Španělsku bylo ale jasné, že Bob nebude moci pro zraněné rameno nastoupit.


Po boku Mikea Bryana se tak v Madridu proti domácím Španělům postavil Mardy Fish. Úlohu neměli tito dva vůbec jednoduchou, protože první den prohráli Američané obě dvouhry. Pokud si chtěli uchovat naději na zisk "salátové mísy", museli ve čtyřhře bezpodmínečně uspět.

Drama musel rozlousknout pátý set

Na druhou stranu kurtu se postavili Verdasco s Lopezem. Domácí do zápasu také lépe vstoupili, když získali první sadu 6:4 na gamy. Američané jim ale v dalším setu vrátili stejnou mincí a třetí sadu vyhráli dokonce 6:3. Drama pokračovalo i nadále a o vítězích musel rozhodnout až pátý set.


V něm prokázali pevnější nervy Fish s Bryanem a po výsledku 6:4 na gamy připsali na konto Američanů první bod v semifinálovém duelu. Zbývající dvouhry jsou na programu v neděli.

Ve hře jsou po pětisetové bitvě i Rusové

Naději ruskému týmu udržela v pětisetové bitvě trvající tři hodiny a 36 minut dvojice Igor Kunicyn a Dmitrij Tursunov. Na antuce v Buenos Aires si poradili s Davidem Nalbandianem a Guillermem Caňasem, které porazili 6:2, 6:1, 6:7, 3:6 a 8:6.


O postupu může rozhodnout souboj týmových jedniček mezi Nalbandianem a Nikolajem Davyděnkem. Favoritem utkání bude domácí tenista, protože ruského soupeře v osmi vzájemných duelech pětkrát porazil. Argentina navíc v posledních 12 domácích daviscupových kláních ani jednou neprohrála.


Pokud Davyděnko zvítězí, bude rozhodovat zápas mezi Juanem Martinem del Potrem a Igorem Andrejevem.

Výsledky - semifinále:

Madrid: Španělsko - USA 2:1 po čtyřhře

Lopez, Verdasco - M. Bryan, Fish 6:4, 4:6, 3:6, 6:4, 4:6.

Buenos Aires: Argentina - Rusko 2:1 po čtyřhře

Nalbandian, Caňas - Kunicyn, Tursunov 2:6, 1:6, 7:6 (11:9), 6:3, 6:8.

dfk, rk, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události