Fotbalisté Plzně neporazili doma poslední Budějovice

Západočeši si po remíze 1:1 připsali pátý nerozhodný výsledek v řadě.

Plzeň v Gambrinus lize potvrdila znovu pověst remízového krále. V úvodním utkání 7. kola proti Českým Budějovicím uhrála pouze remízu 1:1 a pro Západočechy to byl už pátý nerozhodný výsledek za sebou. Podobně si vedou i Jihočeši. Dynamo má na svém kontě čtyři remízy. Ve třech zápasech pod novým koučem Tobiášem si pokaždé připsali bod.

V první půli diváci gól neviděli

Jako první se v utkání osmělili hosté. Sedláček po přesném pasu běžel osamocený na plzeňskou branku, jenže gólman brankář Viktorie Poštulka jeho střelu bravurním zákrokem vytěsnil na roh. Jihočeši po dvaceti minutách dokázali poslat míč do sítě Plzně, ale pomezní rozhodčí hlavičkujícímu Homoláčovi odmával ofsajd.

Za domácí se do první šance dostal Jiráček. Jeho střela z hranice pokutového území mířila těsně vedle pravé tyče Kučerovy branky. Jěště před odchodem do kabin dal o sobě vědět podruhé Sedláček. Letošní posila Budějovic z Mladé Boleslavi přesně odcentrovala z pravé strany a Hílek pálil z první těsně vedle pravé tyče.

Po přestávce byla aktivnější Plzeň

Plzeň se po změně stran předvedla aktivní hrou. Z pravé strany se skvěle uvolnil Petržela a jeho střílený centr musel brankář Kučera vyboxovat do bezpečí. České Budějovice zachránil dvakrát od pohromy obránce Hunal. Nejdříve zblokoval střelu Trappa z jedenácti metrů a zanedlouho zlikvidoval odkopem šanci osamocenému Varadimu.

Západočeši se dočkali v 69. minutě. Horváth poslal z levé strany míč do šestnáctky, na přetažený centr si naběhl Petržela a hlavou překonal bezmocného Kučeru. Viktoria se ale radovala z vedení jen šest minut. Po rohovém kopu Budějovic se míč vrátil před branku, kde číhal osamocený Sedláček. Nejlepší hráč hostí střelou  zblízka k pravé tyči vyrovnal.

Plzeň byla v závěrečném náporu blízko vítěznému gólu. Po závaru v šestnáctce se snažil zakončit v těžké pozici Varadi, ale jeho střela levačkou těsně minula pravou tyč. Do kabin vyprovodil domácí hráče pískot a vyvolávání bývalého plzeňského trenéra Stanislava Levého. Naopak Jihočeši odjíždějí spokojení, s Viktorií neprohráli už devět zápasů.

Výsledek:

Viktoria Plzeň - Dynamo České Budějovice 1:1 (0:0)

Branky: 69. Petržela - 73. Sedláček. Rozhodčí: Adam - Košec, Novák. ŽK: Navrátil, Trapp - Hunal. Diváci: 2793.
Sestavy:
Plzeň: Poštulka - Limberský, Hochmeister (23. Rada), Navrátil, Smola (82. Tatanašvili) - Petržela, Trapp, Horváth (73. Krbeček), Jiráček - Varadi, Rezek. Trenér: Šilhavý.
Č. Budějovice: Kučera - Peroutka, Horejš (52. Žižka), Hunal, Leština - Benát (89. Stráský), Homoláč, Hílek, Šíma - Sedláček, Svátek (69. Mezlík). Trenér: Tobiáš.