V Tokiu byla nejlepší Ruska Safinová

Ruská tenistka Dinara Safinová vyhrála v neděli turnaj Pan Pacific Open v japonském Tokiu. Ve finále smetla z kurtu svou krajanku Světlanu Kuzněcovou ve dvou setech.

"Ve finále jsem předvedla nejlepší tenis, který jsem tu hrála," řekla Safinová, kterou vítězství katapultuje na třetí místo světového žebříčku, doposud jí patřila pátá příčka. "Je vždycky příjemné, když se posunute výš, ale doufám, že můžu být ještě lepší," dodala sestra ruského tenisty Marata Safina.

Turnajová čtyřka pokračovala v boji o turnajový triumf v jízdě, kterou předvedla v semifinále. Tam dovolila své krajance Nadě Petrovové uhrát jedinou hru za celý zápas a ve finále pak Kuzněcovová získala za celý duel jen čtyři gamy. Dvadvacetiletá Safinová tak jen korunovala dobrou sezonu.

Vyhrála už svůj čtvrtý turnaj, na grandslamovém French Open letos došla až do finále a nedávno na US Open skončila v semifinále. V posledních 46 zápasech dokázala 41 x  zvítězit.

Tokio Pan Pacific Open, Japonsko (dotace 1 340 000 dolarů):

Dvouhra, finále: Safinová (4-Rus.) - Kuzněcovová (5-Rus.) 6:1, 6:3.

jvl

Kanoista Fuksa opanoval další závod SP, Dostál dojel čtvrtý

Český kanoista Martin Fuksa ovládl závod světového poháru na 500 metrů v polské Poznani a bral první místo podruhé v řadě. Triumfoval i minulý týden v Račicích. Navíc vyhrál i na kilometrové trati. Kajakář Dostál naopak bral pomyslnou "bramborovou" medaili, v závodě na 1 000 metrů dojel čtvrtý.