Sport

Španělskou Vueltu vyhrál domácí cyklista Contador

Španělský cyklista Alberto Contador dovezl do cíle zlatý trikot nejlepšího jezdce letošní Vuelty a stal se jejím vítězem.

V závěrečném spurtu nedělní etapy, která byla poslední v letošním ročníku, se ve spurtu radoval Dán Matti Brechsel.


Španěl Contador, který v minulosti čelil obviněním z dopingu,  zvítězil při svém premiérovém startu na Vueltě.


Contador se tak stal teprve pátým cyklistou historie, který dokázal vyhrát všechny tři nejprestižnější Tour. Po triumfu na letošní Giro d´Italia a loňské Tour de France v neděli získal primát i na posledním z velkých podniků.

Contador: Všichni mě budou chtít porazit

"Tato sezona mi navždy změní život," prohlásil pětadvacetiletý jezdec stáje Astana. "Snažím se nemyslet příliš na to, čeho jsem dosáhl. Teď se ze mě stal cyklista, kterého budou chtít všichni a všude porazit. Ale toho se tolik nebojím, nejsem posedlý úspěchem," vysvětlil.


Ze tří etapových závodů si cení výhry na tom nejtěžším, Tour de France. "Loňské prvenství mělo největší vliv na můj život. Nejvíc jsem ale trpěl při Giru, ty kopce jsou nejtěžší na světě. Zase tam mají ale perfektní fanoušky. Na Vueltě jsem už věděl, co mě čeká, byl to takový návrat domů," srovnával prestižní závody Contador.


Španělská silniční cyklistika zažívá neuvěřitelný rok nejen díky Contadorovi. Tour letos vyhrál Carlos Sastre, olympijský závod s hromadným startem zase Samuel Sánchez. "Není to nic speciálního, prostě se objevila výjimečná generace jezdců," dodal nejúspěšnější cyklista současnosti.

Výsledky - 21. etapa (102,2 km):

1. Breschel (Dán.) 2:44:39, 2. Usov (Běl.), 3. Vigano (It.), 4. Fernández (Šp.), 5. Van Avermaet (Belg.), 6. Santambrogio (Ita.), 6. Lang (Něm.), 8. Hinault, 9. Mondory (oba Fr.), 10. Florencio (Šp.) všichni stejný čas.

Konečné pořadí:

1. Contador (Šp.) 80:40:23, 2. Leipheimer (USA) -1:01, 3. Sastre -4:31, 4. Mosquera -5:04, 5. Valverde (všichni Šp.) -5:45, 6. Gesink (Niz.) -6:40, 7. Martínez (Šp.) -10:42, 8. Moncoutié (Fr.) -11:05, 9. Bruseghin (It.) -11:41, 10. Zaugg (Švýc.) 12:23.

tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události