Hokej

Hadamczik: Reprezentaci chyběl kvalitní gólman

Současný šéf vítkovické lavičky Alois Hadamczik odpovídal v on-line rozhovoru na Vaše dotazy.

Alois Hadamczik v roce 2005 dovedl k bronzovým medailím český reprezentační tým do 20 let. Půl roku na to je zvolen z trojice Hadamczik, Vůjtek, Sýkora trenérem A-týmu české hokejové reprezentace poměrem hlasů 11:0. Reprezentačním trenérem je pak až do roku 2008, kdy po nevydařeném čtvrtfinálovém zápase se Švédskem na mistrovství světa odstoupil a vrátil se do Vítkovic.


Hadamczik v on-line rozhovoru prohlásil, že české hokejové reprezentaci na posledních dvou světových šampionátech chyběl brankář kvalit Dominika Haška a v tom vidí hlavní důvod neúspěchu.


S národním celkem dokázal vybojovat bronzovou medaili na olympijských hrách v Turíně. Jeho největším úspěchem na mistrovství světa je stříbrná medaile s podceňovaným týmem bez hvězd na turnaji v Lotyšsku v roce 2006. O rok později skončili Češi pod jeho vedením sedmí a letos pátí.

Další Jágr je v nedohlednu

Na otázku, koho vidí jako nástupce Jaromíra Jágra, odpověděl: " To, co Jágr dokázal ve své kariéře, je tak mimořádné, že bych si netroufl říct, kdy nekdo z Čechů takových výsledků dosáhne!"


Mají Vítkovice šance vyhrát O2 extraligu? A jak dopadne národní hokejový tým na MS ve Švýcarsku a na OH ve Vancouveru? 


Rozhovor


Hadamczik ještě prozradil, že do Vítkovic šel s cílem vybudovat velmi dobrý tým. První cíl toho týmu je dostat se do play off, a pak dle situace mířit co nejvýše.


Hadamczik dovedl na začátku milénia na třetí místo v extralize tým Vítkovic a o rok později prohrál až finále se Spartou. V roce 2002 je kandidátem na reprezentačního trenéra, ale hlasování končí 6:5 ve prospěch Slavomíra Lenera. Ve stejném roce se stává trenérem Sparty, se kterou dvakrát končí na třetím místě.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události