Hokej

Hadamczik: Reprezentaci chyběl kvalitní gólman

Současný šéf vítkovické lavičky Alois Hadamczik odpovídal v on-line rozhovoru na Vaše dotazy.

Alois Hadamczik v roce 2005 dovedl k bronzovým medailím český reprezentační tým do 20 let. Půl roku na to je zvolen z trojice Hadamczik, Vůjtek, Sýkora trenérem A-týmu české hokejové reprezentace poměrem hlasů 11:0. Reprezentačním trenérem je pak až do roku 2008, kdy po nevydařeném čtvrtfinálovém zápase se Švédskem na mistrovství světa odstoupil a vrátil se do Vítkovic.


Hadamczik v on-line rozhovoru prohlásil, že české hokejové reprezentaci na posledních dvou světových šampionátech chyběl brankář kvalit Dominika Haška a v tom vidí hlavní důvod neúspěchu.


S národním celkem dokázal vybojovat bronzovou medaili na olympijských hrách v Turíně. Jeho největším úspěchem na mistrovství světa je stříbrná medaile s podceňovaným týmem bez hvězd na turnaji v Lotyšsku v roce 2006. O rok později skončili Češi pod jeho vedením sedmí a letos pátí.

Další Jágr je v nedohlednu

Na otázku, koho vidí jako nástupce Jaromíra Jágra, odpověděl: " To, co Jágr dokázal ve své kariéře, je tak mimořádné, že bych si netroufl říct, kdy nekdo z Čechů takových výsledků dosáhne!"


Mají Vítkovice šance vyhrát O2 extraligu? A jak dopadne národní hokejový tým na MS ve Švýcarsku a na OH ve Vancouveru? 


Rozhovor


Hadamczik ještě prozradil, že do Vítkovic šel s cílem vybudovat velmi dobrý tým. První cíl toho týmu je dostat se do play off, a pak dle situace mířit co nejvýše.


Hadamczik dovedl na začátku milénia na třetí místo v extralize tým Vítkovic a o rok později prohrál až finále se Spartou. V roce 2002 je kandidátem na reprezentačního trenéra, ale hlasování končí 6:5 ve prospěch Slavomíra Lenera. Ve stejném roce se stává trenérem Sparty, se kterou dvakrát končí na třetím místě.

dfk, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.