Fotbal

Čech: Remíza je zasloužená

Čech: Remíza je zasloužená
Zdroj: tn.cz

Rozporuplné pocity musel mít po zápase český reprezentační gólman Petr Čech. Jeho tým sice dokázal vyrovnat proti Rudým ďáblům z Manchesteru na 1:1, ale kdyby Čech v 18. minutě pokryl střelu Berbatova, vše mohlo být jinak.

Petr Čech si na Stamford Bridge prožil dva rozdílné poločasy. V prvním dějství byl lepším týmem na hřišti hostující Manchester, který zatlačil Blues do defenzívy. Druhý poločas byl zase ve znamení tlaku Chelsea a její honbou za vyrovnávací brankou, kterou nakonec zajistil střídající Kalou.

Čech lovil míč ze sítě pouze jednou

Čech zápas neodstartoval dobře, protože hned v deváté minutě špatně vyběhl, což mohlo znamenat laciný gól v jeho síti. Rooney však nabídkou pohrdl.


Velkou šanci hostí musel nejlepší gólman uplynulého ročníku Ligy mistrů likvidovat v 16. minutě, kdy skvělým vyběhnutím uzavřel prostor pro Ferdinanda a vytáhl jeho střelu na břevno. "Ferdinand vystřelil do místa, kam bylo těžké dát ruku nebo nohu, nakonec se mi tam povedlo dát ruku na poslední chvíli," popisoval Čech.O dvě minuty později ale byl na střelu Parka, který dorazil pokus Berbatovova, krátký. Čech se sice dokázal včas přemístit v brance, ale střelu Berbatova jen vyrazil před sebe, kde stál připravený Park. "Určité zklamání tam je, po tom gólu se United začali soustředit na obranu a čekali na protiútoky. Několikrát si tu možnost zkazili sami a my jsme měli navrch. Je škoda, že jsme nepřidali nějaký gól navíc, protože hlavně ve druhé půli byly šance. Nakonec ale myslím, že ta remíza byla spravedlivá," prohlásil Petr Čech, který si užil 85. zápas v řadě, který Blues doma neprohráli. "Když se blížilo překonání rekordu, tak jsme se o tom bavili. Od té doby už ale uplynulo dalších dvacet zápasů. V domácím prostředí chceme vždycky uhrát tři body," dodal Čech.

Gólman Chelsea ocenil nováčky

Druhý den po zápase Čech ocenil i dobré výkony nováčků z Hullu a Stoke, kteří podle něj hrají atraktivní fotbal. "Hráči Stoku i Hullu mne příjemně překvapili, protože hrají pěkný útočný fotbal. Určitě se v Premier League neztratí. Liga ukázala, že tento rok bude dost vyrovnaná.“ sdělil Čech, kterému v pondělí přišel do týmu nový spoluhráč. Je jím zkušený Brazilec Mineira, jenž by měl ve středové řadě londýnského klubu zacelit mezeru vzniklou po zraněních Michaela Essiena a Deka. "Potřebuji Mineira, protože jsem na šest měsíců ztratil Essiena a mám na tu pozici k dispozici pouze Johna Mikela Obiho," řekl Scolari

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události