Fotbal

Válka v Serii A neustává, tentokrát je pod palbou Mourinho

“Special One“ v Itálii dokazuje, že pověsti svéhlavého a nepoddajného kouče nezůstává nic dlužen.

Pamatujete na časté slovní přestřelky, které zdobily dění v Premier League během doby, kdy na lavičce Chelsea vládnul José Mourinho? Ten se nikdy nebál nikoho a ničeho. O Benítezovi z Liverpoolu prohlásil, že mu kvalitou nesahá ani pod kotníky, trenéra Arsenalu Arséne Wengera nazval zase voyeurem.


Starého psa novým kouskům nenaučíš


Mysleli jste si, že se charismatický kouč po vyhazovu z Londýna zklidní a bude sekat dobrotu? Ale kdepak. Poté, co si vyměnil názory s Claude Ranierim z Juventusu, následoval ostrý konflikt mezi ním a sportovním ředitelem Catanie Lo Monakem.


Ti dva si evidentně nesedli. Mourinho se vysmál Lo Monakovi i jeho synovi, kterého nepřímo označil za “nýmanda“. Ale jelikož si servítky rozhodně nebrala ani druhá strana, vypadalo to, že všechno postupně vyšumí a ve vzduchu zbude jen prach po ostrých slovech. Zvlášť když byl boss Catanie dohnán před disciplinární komisi, která ho obvinila z podněcování násilí!


Lo Monako se uklidnil jen na týden…


Ale tím celý spor neskončil. Lo Monako si dal týdenní oddych a pak znovu zaútočil.


“Chci ujistit, že má slova nemají podněcovat fyzické násilí,“ řekl rozhlasové stanici Radio Rai a zareagoval na Mourinhův výrok, jenž pronesl krátce po svém příchodu do Chelsea. “Když slyším určité Mourinhovy věty, jako když prohlásil, že výš než on už je jen Bůh, tak se upřímně děsím,“ odplivl si nakvašeně. (Mourinho tehdy přesně řekl: “Kdybych chtěl jednoduchou práci, tak jsem zůstal v Portu. Pěkné modré křeslo, pohár pro vítěze Ligy mistrů, Bůh a za Bohem hned já.“)


Tento ročník Seria A bude ještě moc zajímavý…

hum, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události