Hokej

Pardubice nechtějí zaváhat proti Českým Budějovicím

Dva silné týmy, kterým se nedaří podle představ, se dnes utkají v pardubické Duhové aréně.

Kdo by čekal, že České Budějovice a Pardubice budou bojovat o umístění v elitní osmičce, která zaručuje postup do play-off? Ale ani jednomu mužstvu nevyšel vstup do sezony podle představ a o víkendu se dokonce spekulovalo, že pokud by České Budějovice prohrály s Kladnem, musel by se pakovat kouč Bokroš, který přišel před sezonou.

Frolo: Chceme určitě vyhrát

České Budějovice si zatím z venkovních zápasů přivezly pouze jednu výhru, když porazily Znojmo. Obránce Tomáš Frolo věří, že bilanci vylepší již na pardubickém ledě. "My tam pojedeme s tím, že budeme chtít určitě vyhrát, nic jiného nám v naší situaci ani nezbývá. Na které hráče soupeře si dávat zvlášť pozor? Tak myslím, že na nikoho se speciálně připravovat nemusíme, dříve jim tam dával góly Petr Sýkora, dnes to mají rozložené do všech čtyř lajn,“ uvedl Frolo. "Stále nehrajeme to, co bychom měli a jsme pod obrovským tlakem, do kterého jsem se dostali špatným vstupem do soutěže,“ doplňuje trenér Ernest Bokroš.

Pardubice pročistily kádr, budou chybět útočníci?

Pardubice do nového ročníku ligy nastoupily s pozměněným kádrem. Do Ruska odešel Tomáš Rolinek a do Švýcarska kanonýr Petr Sýkora. Do obrany ale přivedly zajímavá jména. Například Petr Čáslava, Aleš Píša nebo Ján Štrbák znamenají vysokou kvalitu. Výsledky ale tyto pohyby v kádru nereflektují, protože Pardubice již obdržely 16 branek a patří jim až osmá příčka. "Postup do play-off je první meta, za kterou musíme jít celou základní část. Cítím to tak já i hráči,“ sdělil trenér Pardubic Václav Sýkora.

Kdo bude unavenější?

Diváci v Pardubicích budou mít na vlastní oči možnost posoudit, který tým je lépe kondičně vybavený. Oba soupeři totiž nastoupí ke druhému zápasu ve dvou dnech, a to už je pořádný nápor i na trénované tělo sportovce.
Pardubice v neděli přehrály Třinec rozdílem jedné branky, když ke konci zápasu viditelně polevily. České Budějovice také dokázaly vyhrát. Po dobrém výkonu proti Kladnu zvítězily o dvě branky a podržely tak svého trenéra ve funkci. Kdo zvítězí večer?


Utkání v pardubické Duhové aréně začíná v 18 hodin.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události