Hokej

Český bitkař Kočí se pere o místo v sestavě, zranil soupeře

Český bitkař Kočí se pere o místo v sestavě, zranil soupeře

Jediný český bitkař v NHL David Kočí na sebe opět upozornil. V prvním zápase za Tampu zranil Gončara z Pittsburghu.

V NHL začaly přípravné zápasy, které slouží zejména k tomu, aby se ukázali hokejisté, kteří bojují o místo v sestavě. Snaží se na sebe strhnout pozornost trenérů. Buď dávat hodně gólů nebo třeba hrát tvrdě. Zkrátka tak, aby si je trenér zavolal a řekl jim: "Jsem s tebou spokojený a rád bych, abys zůstal v týmu. Na farmu tě nepošleme.“


Jedním z hráčů, který se snaží procpat do týmu, je v Tampě i český útočník David Kočí. Je to jediný klasický bitkař v NHL s českým pasem. Loni bránil spoluhráče v Chicagu, po sezoně podepsal dvoucestnou smlouvu s Tampou. Také on touží po tom, aby si ho trenér Barry Melrose všiml a vzal s týmem na zahajovací zápas do Prahy.


V prvním zápase zranil Gončara


Kočí nastoupil hned do prvního přípravného zápasu za Tampu, která hrála v Pittsburghu. Z utkání neuběhlo ani deset minut a Kočí opět ukázal svoji tvrdost. Narazil na mantinel nejlepšího obránce soupeře Sergeje Gončara tak tvrdě, že ruský obránce ze zápasu odstoupil."Měl jsem rychlost, jel jsem s rukama dole,“ popisoval zákrok Kočí. "Trefil jsem ho přesně v okamžiku, kdy odehrával puk. Bylo to čisté a doufám, že není moc zraněný.“ Kočí sám v rozhovoru po zápase přiznal, že dělá maximum pro to, aby si ho trenéři všimli. "Snažím se vybojovat si místo v sestavě, musím hrát tvrdě.“


Když se David Kočí po svém zákroku znovu objevil na ledě, vyzval ho k pěstnímu souboji bitkař soupeře Eric Godard. Rvačka na ledě vítěze neměla, ale Kočí udělal hodně pro to, aby v sestavě zůstal. Trenér Melrose vidí, že by český hráč mohl spolehlivě chránit hvězdy týmu – Lecavaliera, St. Louise nebo mladičkého Stamkose.


Podívejte se na zákrok Kočího i následnou bitku:


"Nevím, co k zákroku Kočího říct,“ svěřoval se zámořským médiím po zápase Brooks Orpik z Pittsburghu, který hraje v obranné dvojici s Gončarem. "Vždyť ten jeho zákrok přišel zhruba deset vteřin potom, co Sergej odehrál puk.“


Z videa je vidět, že žádných deset vteřin po odehrání puku neuteklo. Kočího zákrok byl čistý, přesto po ukání opakoval: "Je mi líto, co se stalo, ale opravdu jsem nehrál zákeřně, jen tvrdě."

Kdo seje vítr, sklízí bouři

Jedno české pořekadlo říká, že kdo seje vítr, sklízí bouři. V případě Pittsburghu a Kočího to platí dvojnásob. Vždyť český bitkař dlouhá léta vyrůstal právě na farmě Tučňáků a tam pracoval na své vizitce tvrdého chlapíka. Dodnes zůstává třetím nejtrestanějším hráčem historie farmářského klubu Wilkes-Barre. Teď se pere o místo v sestavě Tampy a shodou okolností v premiéře zranil nejlepšího obránce Pittsburghu.


V každém případě na sebe Kočí upozornil a je možné, že se v pražské O2 Aréně opravdu v zahajovacím utkání NHL opravdu představí.

Roman Jedlička, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události