Fotbal

Světoznámý fotbalista Crespo se diví, že nehraje

Je nejlépe placeným náhradníkem na světě?

Ze skvělého argentinského útočníka a kanonýra Hernána Crespa je v Interu Milán jen náhradník a tahle role ho vůbec netěší. Crespo je totiž zvyklý nastupovat od začátku utkání a dávat branky.

Mourinho ho chtěl prodat

Crespo letos v Interu Milán téměř nehraje, jen v prvním ligovém kole se dostal na hřiště proti Sampdorii Janov jako náhradník na pár minut. Nový kouč José Mourinho ho chtěl v létě prodat, ale Crespo v týmu nakonec zůstal. Jenže Mourinho svůj postoj k Argentinci vyjádřil tak, že ho nezařadil na soupisku pro Ligu mistrů, což byl pro Argentince jasný signál nezájmu ze strany kouče.

Crespo: Rozhodnutí trenéra musím respektovat

"Ptám se, proč nehraji, dokonce se ptám sám sebe,“ trápí se Crespo. "Ale je to rozhodnutí trenéra a musím ho respektovat. Za to je placen a nese odpovědnost,“ odpovídá si sám.
Třiatřicetiletému útočníkovi radí argentinští žurnalisté, aby se vrátil domů. Tam prý bude hrát a má šanci dostat se do nominace pro MS 2010. Zúčastnit se čtvrtého MS je Crespův sen. "Na všechny předchozí tři šampionáty jsem se dostal jako hráč italských mužstev, takže doufám, že stejné to může být i v roce 2010,“ přidává Crespo. "Každopádně uvidíme, co se bude dít v lednu."

Kdo je Hernán Crespo

Hernán Jorge Crespo hrál na MS 1998 ve Francii, MS 2002 v Japonsku a Korejské republice a MS 2006 v Německu. Za Argentinu v 65 zápasech nastřílel 34 gólů. Crespo je zároveň jediným fotbalistou, který vstřelil gól v Lize mistrů za pět různých týmů. Po přestupu z River Plate se mu to povedlo ve všech týmech v Evropě, ve kterých hrál. V Parmě, Laziu Řím, Interu Milán, Chelsea i AC Milán.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události