Belaid: Pomohla nám remíza Sparty

Zdroj: SK Slavia Praha

Tuniský záložník Tijani Belaid ve službách Slavie Praha si pondělní duel ve Zlíně pořádně užil. Dvěma trefami výrazně přispěl k zisku tří bodů.

Fotbalisté Slavie v dohrávce 7. kola Gambrinus ligy deklasovali Zlín 3:0 a vrátili se na druhé místo v tabulce. Úřadující mistr naznačil své ambice hned na začátku utkání a třemi góly v prvním poločase rozhodl zápas.

Remíza Sparty "sešívané" nabudila

"Pomohla nám remíza Sparty. Když jsme se dozvěděli, že ztratila doma body s Teplicemi, ještě víc nás to nabudilo," prozradil jednadvacetiletý Belaid, který skóroval dvakrát během devíti minut. "Hlavně mě těší, jak jsem se trefil hned poprvé levačkou. To byla povedená rána. A druhý gól padl po krásném centru," usmíval se Tunisan s francouzským pasem.

Slavia v pohodě ovládala hru

Dvoubrankové vedení Slavii stačilo k tomu, aby bez problémů kontrolovala hru. "Po získání náskoku se nám hrálo mnohem lépe. Potom už to bylo v pohodě. Věděli jsme, že nás čeká důležitý zápas a jsme moc rádi, jak jsme ho zvládli," řekl Belaid, který má na svém kontě šest branek a společně s týmovým kolegou Tomášem Necidem vede tabulku střelců.

Jarolím: Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou

Kouč Karel Jarolím byl po zápase spokojený. "Utkání jsme měli od začátku pod kontrolou. Narozdíl od pohárového duelu s Vasluí jsme se prosadili i v koncovce. Tři góly v prvním poločase rozhodly o osudu tohoto duelu. Druhá půle se dohrávala jen z povinnosti,“ řekl Jarolím. "Jen jsem si představoval, že ještě nějaký gól přidáme, zvlášť když byl vyloučený Penner," dodal slávistický trenér.

Šmahaj: Jsme teď dole, ale síla týmu se ukáže

Zlínští fotbalisté se zápasem spíše protrápili, než že by ho s radostí odehráli. "Slavia hrála dobře. V prvním poločase třikrát kopla na bránu a dala tři góly. Nechali jsme soupeři hodně místa a z toho všechno vyplynulo," shrnul domácí záložník David Šmahaj, který byl nejaktivnějším fotbalistou Tescomy. "Jsme teď hodně dole, ale síla týmu se ukáže, když se nedaří. Musíme se z toho otřepat a myslet na další utkání," uvedl šestadvacetiletý hráč.

Třígólová smršť Slavie během šestnácti minut

Slavii k vítězství stačilo šestnáct minut, během kterých vstřelila tři góly a pohřbila naděje Zlína na zisk ligových bodů. Ve 26. minutě si Belaid zpracoval míč zhruba třiadvacet metrů od domácí branky a jeho projektil vypálený levačkou vymetl pavučinu v rohu Baránkovy branky. Zanedlouho tuniský reprezentant zařídil i druhý gól Pražanů. Dlouhý křížný centr Šventa k němu lehce plachtil, Belaid se ale s ničím nepáral a přímo z voleje napálil míč nekopromisně do branky.

Svěřenci trenéra Jarolíma potvrdili svou převahu před odchodem do kabin ještě třetí brankou. Tři minuty před poločasovým hvizdem slávisté rozebrali domácí obranu. Belaid posunul míč Toleskimu a ten z hranice vápna prostřelil gólmana Baránka.

Po změně stran se utkání pouze dohrávalo

Ve druhém dějství si hosté hlídali třígólový náskok. Navíc jejich vedení mohl navýšit po centru Belaida hlavičkující Necid, ale trefil jen brankáře Baránka.

Zlín dal sobě vědět až v 67. minutě. Šmahaj parádně vypálil zhruba z dvaadvaceti metrů přesně k pravé tyči, jenže brankář Vaniak bravurním skokem vyrazil míč na rohový kop. Domácí mizérie vyvrcholila vyloučením zadáka Pennera po druhé žluté kartě.

Výsledek:
FC Tescoma Zlín - SK Slavia Praha 0:3 (0:3)

Branky: 26. a 35. Belaid, 43. Toleski. Rozhodčí: Kocián - Hojsík, Jiřík. ŽK: Penner, Malár, Kroča - Krajčík, Brabec. ČK: 69. Penner. Diváci: 4506.
Sestavy:
Zlín: Baránek - Čelůstka, Kroča, Zbožínek, Penner - Malcharek (58. McQuilkin), Šmahaj, Zúbek, Vyskočil (74. Malý), Malár - Žůrek (58. Bača). Trenér: Mazura.
Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec, Hubáček - Belaid, M. Jarolím (76. Šmicer), Tavares (64. Volešák), Švento - Necid, Toleski (73. Ivana). Trenér: K. Jarolím.

Dallas se udržel, Dončiče dělila asistence od triple doublu

Basketbalisté Dallasu odvrátili semifinálovou blamáž a ve čtvrtém zápase série s Golden State Warriors si připsali první výhru. Domácí Mavericks si v průběhu zápasu udělali pohodlný náskok a před poslední čtvrtinou vedli o 29 bodů. Nakonec vyhráli 119:109 a protáhli sérii minimálně do pátého zápasu. Nejvíce zářil tradičně domácí Luka Dončič. Slovinec zaznamenal 30 bodů, 14 doskoků a 9 asistencí.