Hokej

Pardubice vydřely výhru až v závěru

Utkání, které mířilo do prodloužení, rozhodl až v samotném závěru Starý.

Diváci v pardubické Duhové aréně čekali na první branku 57 minut a nakonec se dočkali celkem tří gólů.

Kralovali brankáři

Utkání Pardubic s Českými Budějovicemi slibovalo gólové hody a vyrovnaný hokej. Diváci se nakonec dočkali jen vyrovnaného zápasu. Branek bylo poskrovnu, ale utkání přineslo očekávané drama.


První třetinu ovládli hlavně brankáři obou týmů, kterým se podařilo lapit několik nebezpečných střel a udržet čisté konto. Nejblíže brance byl českobudějovický Šimánek po jehož střele se rozezněla tyčka branky, kterou hájil pardubický Růžička.

Vyrovnaná druhá třetina

I druhé dějství nabídlo dramatickou, ale hlavně vyrovnanou podívanou. Do první šance ve druhé třetině se dostal Kůrka, ale na Růžičku nevyzrál. Na druhé straně se snažil obelstít Pivko Turka, ale ani on zkušeného gólmana nepřekvapil. Oba týmy měly problémy s rozehrávkou a ani v přesilových hrách se jim nedařilo zahrát tu správnou kombinaci, která by vedla k vedoucí brance. Proto i druhá třetina skončila neoblíbeným výsledkem 0:0. Přítomní diváci se začali podivovat, zda jsou opravdu na zimním stadionu a jestli náhodou nesledují fotbalové utkání Sparta Teplice.Drama na závěr

Také třetí třetina přinesla zajímavou podívanou s nečekaně sladkou tečkou na závěr. Nejdříve v 51. minutě spálili obrovskou šanci domácí. To se agilní Kolář dostal do výtečné pozice, ale situaci chtěl ještě vyšperkovat přihrávkou do prázdné brány, která ale neměla kýžený efekt. Růžička pak ještě vyrazil tvrdou střelu Vaka, a když už diváci netrpělivě sledovali rychle ubíhající čas, domácí se dostali do vedení. V 58. minutě se k odraženému puku dostal Kolář, který našel Starého a ten bez váhání vymetl pavouky v Turkově šibenici – 1:0.


A další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Uplynula přesně 1 minuta a 17 sekund a Pardubice se znovu radovaly. Tentokrát se do prázdné branky trefil přes půl hřiště Tvrdík. Hra bez brankáře tak Budějovicím ovoce nepřinesla.


Diváci si užívali náhlou dvoubrankovou euforii, kterou ještě stihl na chvíli zmrazit Tomáš Vak, který se prosadil 32 vteřin před koncem. Více ale České Budějovice nestihly a tak jedou z Pardubic bez bodu.

Výsledek:

Moeller Pardubice - Mountfield České Budějovice 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 58. Starý (Kolář), 59. Tvrdík - 60. Vak (Veselý, Vydarený). Rozhodčí: R. Svoboda - Kalivoda, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Bez využití. Diváci: 7780.

Sestavy:
Pardubice: M. Růžička - Čáslava, Píša, Štrbák, Snopek, Havíř, Nakládal, Zukal, M. Šeda - Somík, Pucher, Ondřej - Pivko, Divíšek, Cetkovský - Kolář, Koukal, Starý - Tvrdík, Radil, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Seidl.


České Budějovice: Turek - L. Poživil, Gřegořek, Sičák, Toman, Frolo, Vydarený - M. Hudec, Vak, Veselý - Duda, Huml, Kůrka - Gulaš, Šimánek, Kotrla - Mertl, L. Květoň, Hřebejk. Trenéři: Bokroš a Tlačil.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události