Fotbal

Tabulce střelců vévodí slávisté

Tabulce střelců vévodí slávisté
Zdroj: SK Slavia Praha

Ke koruně pro krále střelců má nejblíže Necid s Belaidem. Prvně jmenovaný ale sezonu ve Slavii nedohraje.

Zajímavý je pohled na tabulku nejlepších střelců fotbalové Gambrinus ligy. Na její špici se totiž sešli dva spoluhráči, kteří oblékají sešívaný dres. Další věcí, která je spojuje, je mladý věk a hlad po gólech. Oba také mají reprezentační zkušenosti, což v útlém věku vždy znamená velké navýšení seběvědomí. Necid a Belaid prostě patří ke špičkovým hráčům české ligy a určitě není nahoda, že oba shodně nasbírali šest branek v sedmi zápasech. Tijani Belaid se na Necida dotáhl díky dvěma krásným gólům do zlínské branky.

Tabulka střelců:

6 - Necid, Belaid (oba Slavia),
4 - Svěrkoš (Ostrava),
3 - Jun (Teplice), Kadlec (Sparta), Besta (Brno), Pavlík (Jablonec), Šilhan (Kladno), Vozábal, Naumov (oba Žižkov), Blažek (Liberec), Kincl (Bohemians).
2 - Bureš (Brno), Krbeček (Příbram), Miller (Mladá Boleslav), Kučera (České Budějovice), Baránek (Zlín), Špit (Jablonec).

Brankářům vévodí Kozáčik

Sparta zatím v probíhající sezoně obdržela v lize pouze dvě branky. Za to může děkovat dobré obraně v čele s Tomášem Řepkou, ale hlavně slovenskému gólmanovi Matúši Kozáčikovi, který se z pozice třetího brankáře propracoval na post sparťanské jedničky. Nejnovější čisté konto si připsal v pondělí proti Teplicím.

Brankáři s čistým kontem:

5 - Kozáčik (Sparta),
4 - Vašek (Ostrava), Belic (Teplice), Vaniak (Slavia),
2 - Bureš (Brno), Krbeček (Příbram), Miller (Mladá Boleslav), Kučera (České Budějovice), Baránek (Zlín), Špit (Jablonec). 

hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události