Fotbal

Zlín propustil trenéra Mazuru

Před utkáním se Slavií měl zlínský trenér Josef Mazura nůž na krku. Jeho tým prohrál 0:3, a tak dnes Mazura přišel o práci.

"Trenéru Mazurovi děkujeme za poctivou a profesionální trenérskou práci, ale stávající situace si vyžádala zásadní řešení," píše se v oficiálním prohlášení klubu FC Tescoma Zlín. Předseda představenstva už zároveň oznámil, kdo Mazuru dočasně nahradí.

Vedením mužstva pověřen Minář

"Věřím, že trenérský tandem Minář – Kalivoda mužstvo oživí a už v Teplicích předvedeme daleko lepší výkon než tomu bylo doposud," uvedl na oficiálních stránkách Valášek a naznačil, jak by mohlo vypadat konečné řešení situace: "Současně vedeme konzultace o příchodu nového hlavního trenéra. Jsme v kontaktu s panem Stanislavem Levým, a pokud se mu podaří dohodnout ukončení smluvního vztahu s FC Viktoria Plzeň, máme velký zájem na jeho příchodu do Zlína."


Co Mazurovi zlomilo vaz?


Důvodem jednoznačně byly špatné výsledky klubu. Zlín klesl v tabulce až na předposlední místo. Ze sedmi letošních zápasů svěřenci trenéra Mazury jen jednou vyhráli, dvakrát remizovali a čtyřikrát prohráli. Během sedmi zápasů dokázal Zlín jen třikrát vstřelit gól a tak má společně s Českými Budějovicemi nejhorší produktivitu v lize.

Vedení věří, že přijde Levý

"Věřím, že se domluvíme. Pokud by se to nepodařilo, tak by zřejmě vedla tým až do konce října stávající dvojice Minář - Kalivoda. Máme totiž eminentní zájem o angažování trenéra Levého. Pokud by to nevyšlo, tak bychom hledali náhradní řešení," řekl Valášek, který navzdory špatným výsledkům Zlína ocenil Mazurovu práci v klubu.

Již třetí odvolaný trenér

Gambrinus liga má za sebou pouze sedm kol, ale již tři fotbaloví odborníci přišli o svou práci. Jako první skončil po čtvrtém kole v Českých Budějovicích Jan Kmoch, jehož vystřídal Pavel Tobiáš. Jen o jedno kolo déle vydržel Stanislav Griga ve Viktorii Žižkov, kterou nyní vede Josef Csaplár. Dá se očekávat, že další trenéři budou následovat.

jed, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události