Tenis

Ve druhém kole jsou Šafářová i Dlouhý

České tenistce se dařilo v Soulu. Dlouhý zdolal v Bangkoku loňského finalistu.

V úterním zápase 1. kola turnaje v Hansol Korea Open v Soulu byla úspěšná česká tenistka Lucie Šafářová, když vyřadila Britku Melanii Southovou, která za stavu 6:1 a 3:0 pro Češku zápas skrečovala.

Čeká jí Kirilenková

Šafářová duel prvního kola odehrála suverénně, své britské soupeřce povolila v prvním setu pouhou jednu hru a také druhý set se odehrál v její režii. Melanie Southová nebyla vůbec ve své kůži, pětkrát zahrála dvojchybu, a po 39 minutách zápas skrečovala.


Lucii Šafářovou čeká ve druhém kole nejvýše nasazená hráčka turnaje, Ruska Maria Kirilenková, která v úvodním zápase nedala šanci Slovence Lence Weinerové a vyřadila jí po setech 6:2 a 6:0. Na turnaji v Soulu už svoji pouť skončila v pondělí Petra Cetkovská, Klára Zakopalová hraje o postup do dalšího kola s Carlou Suarez Navarrovou.

Benešová v Pekingu dohrála

Česká tenistka Iveta Benešová vypadla na turnaji v Pekingu hned v prvním kole, když nestačila na osmou nasazenou Annu Čakvetadzeovou z Ruska. Benešová se do hlavní soutěže dostala až po odhlášení některých hráček jako "šťastná poražená", neboť neuspěla ani v rozhodujícím zápase kvalifikace.Dlouhý přešel přes Beckera

Český tenista Lukáš Dlouhý uspěl v zápase prvního kola na turnaji Thailand Open v Bangkoku. V úterním duelu přehrál Němce Benjamina Beckera 6:4 a 7:6.

Dlouhý přešel přes Beckera

Český tenista Lukáš Dlouhý uspěl v zápase prvního kola na turnaji Thailand Open v Bangkoku. V úterním duelu přehrál Němce Benjamina Beckera 6:4 a 7:6.


Lukáš Dlouhý duel proti loňskému finalistovi turnaje odehrál přesvědčivě. Vsadil na důraz při servisu a taktika mu vycházela, pokud se vešel do prvního podání, měl Becker velké potíže. Českého tenistu nezastavilo ani šest dvojchyb, první sadu vyhrál 6:4 a druhou dovedl do tie-breaku. Ve zkrácené hře si vybudoval dostatečný náskok už na začátku a vyhrál ji 7:4. Po 77 minutách slavil postup do druhého kola, kde se střetne s nasazeným Francouzem Tsongou.

Hansol Korea Open, Soul:

ženy (dotace 145 000 dolarů):
Dvouhra, 1. kolo:
ŠAFÁŘOVÁ (ČR) - Southová (Brit.) 6:1, 3:0 skreč, Kirilenková (1-Rus.) - Wienerová (Sloven.) 6:2, 6:0. 6:1, 3:0 skreč. Duboisová (Kan..) - Pinová (Fr.) 6:4, 3:6, 7:5. Jüng Jan-čchan (Taiw.) -Santangelová (It.) 1:6, 6:3, 6:4. Stosurová (Austr.) - Erakovičová (N.Zél.) 6:2, 6:0. Makarovová (Rus.) - Paszeková (Rak.) 6:1, 6:2. Craybasová (USA) - Meng Jüan (Čín.) 6:0, 6:0. Moritaová (Jap.) - Rusová (Niz.) 6:4, 6:1.

Thailand Open, Bangkok:
Muži (dotace 576 000 dolarů):
Dvouhra, 1. kolo:
DLOUHÝ (ČR) - Becker (Něm.) 6:4, 7:6(4).
Stadler (Rak.) - Benneteau (Fr.) 7:5, 6:1. Gabašvili (Rus.) - Berrer (Něm.) 6:4, 6:3. Söderling (6-Švéd.) - Quershi (Pák.) 6:2, 6:4.

hrc, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události