Fotbal

Sheffield United porazil Téveze

Sheffield United porazil Téveze

Přestup Carlose Téveze narušil regulérnost ligy. Rozhodla o tom arbitrážní komise anglické Fotbalové asociace.

Nekonečný příběh Sheffield United vs. West Ham a Carlos Tévez se chýlí ke konci. V úterý bylo arbitrážní komisí anglické Fotbalové asociace oznámeno, že vedení Sheffieldu dostane finanční náhradu za kontroverzní sestup po sezoně 2006/07. Podle spekulací britských médií by měl poškozený klub obdržet zhruba 30 milionů liber (912 milionů korun) od West Hamu United, který se na jeho úkor zachránil.

Co se vlastně stalo?

Sheffield od počátku považoval sestup z nejvyšší anglické soutěže za protiprávní, neboť West Ham nebyl potrestán bodovým odpočtem za neoprávněný start dvou Argentinců Carlose Téveze a Javiera Mascherana. V jejich případě bylo porušeno pravidlo o zákazu vlastnictví hráčů třetí osobou.
Výsledkem byla vysoká pokuta 5,5 milionu liber (tehdy asi 233 milionů korun), disciplinární komise Fotbalové asociace ale překvapivě nesáhla k bodovému odpočtu.

Sheffield přišel o 50 milionů liber

To se nakonec ukázalo klíčovým, protože West Ham se zachránil o tři body právě před Sheffieldem. Shodou okolností vítěznou branku v rozhodujícím utkání s Manchesterem dala právě pozdější posila United Tévez.


Podle předsedy Sheffieldu Kevina McCabea přišel klub kvůli sestupu z nejvyšší soutěže minimálně o 50 milionů liber. "Celá věc je však stále předmětem soudního jednání a nechtěl bych to do úplného vyřešení komentovat," prohlásil dnes McCabe. Zástupci West Hamu rovněž nechtěli výsledek arbitráže komentovat dříve, než se dohodnou se svými právníky na dalším postupu.

hrc, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události