Tenis

Navrátil: S Francií to bude vyrovnané

Nehrající kapitán českého týmu považuje los za přívětivý. Bývalý tenista Novák s ním souhlasí.

Los v Madridu rozhodl, že se čeští daviscupoví reprezentanti utkají s týmem Francie. Francie Davis cup vyhrála již devětkrát, naposledy v roce 2001.
V telefonickém rozhovoru jsme zjistili bezprostřední dojmy nehrajícího kapitána davicupového týmu Jaroslava Navrátila a bývalého skvělého hráče Jiřího Nováka. Oba se shodli, že los českému týmu přál, protože se naši hráči vyhnou  silným Američanům či Rusům.Navrátil: Bude to těžký oříšek

"S losem samozřejmě spokojený jsem. Hlavní je, že se vyhneme těm nejsilnějším soupeřům, ale Francouze určitě nesmíme podceňovat. Šance vidím 50 na 50, ale bude to těžký oříšek. Mají velmi dobré mladé hráče, na které si musíme dát velký pozor,“ varoval Navrátil. Jiří Novák přikyvuje: "Já si myslím, že to je středně těžký soupeř. Je to hratelné, protože jsme se vyhnuli těm nejsilnějším soupeřům. Šance vidím také 50 na 50."

Povrch? Promluvím s hráči

Velmi důležitá bude pro daviscupové utkání volba povrchu. Dobře zvolený povrch, na kterém se shodnou všichni hráči, může znamenat eliminaci největších zbraní soupeře a naopak zvýraznění schopností českých hráčů. "O povrchu je teď těžké předjímat. Budu to konzultovat s hráči, kteří na něm budou hrát. Hlavně se budu radit s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem. Podobně by postupoval i Novák: "Povrch bych volil podle vzájemných bilancí obou soupeřů. Důležité je se zeptat hráčů, kde se cítí nejlépe, a podle toho rozhodnout," uvedl bývalý daviscupový reprezentant.

Koho do čtyřhry?

Ani jeden z námi oslovených odborníků se nechtěl pouštět do spekulací, kdo by měl být nominován do čtyřhry, která bývá při Davis cupu klíčová. Jaroslav Navrátil nakonec přeci jen trochu odkryl karty: "Teď je o tom těžké povídat, ale možností tolik nemáme, takže pokud půjde v tom deblu o všechno, tak postavíme náš nejsilnější pár, a to je Štěpánek s Berdychem," zakončil Navrátil.


"My bohužel si nemůžeme vybírat, nemáme v záloze dalších deset hráčů jako Španělsko. Ale máme výborného deblistu Dlouhého, který byl ve finále US Open, ale opravdu nevím, zda bych postavil Damma s Víznerem či někoho jiného. Rozhodoval bych se podle momentální formy hráčů.
Každopádně se to musí ze začátku postavit na Štěpánkovi s Berdychem a pak se uvidí, jak se budou cítit a zda budou schopni nastoupit i do čtyřhry," uvedl Jiří Novák.


jpz, hrc, tn.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události