Sport

VIDEO: Špotáková se nemůže dočkat dovolené

Barbora Špotáková, David Kostelecký a další úspěšní čeští olympionici z týmu Dukly v úterý přijali Záslužné kříže ministra obrany ČR.

Na rozkaz ministryně obrany Vlasty Parkanové předal její náměstek Jaroslav Kopřiva ocenění všem medailistům z olympiády a také sportovcům, kteří se v Pekingu umístili do osmého místa. Záslužný kříž ministra obrany ČR II. stupně dostala oštěpařka Barbora Špotáková a kanoisté Jaroslav Volf s Ondřejem Štěpánkem. Záslužný kříž III. stupně obdrželi veslař Ondřej Synek a sportovní střelec David Kostelecký.

Ocenění si všichni olympionici velmi váží

Zlatí čeští medailisté z týmu Dukly Praha Barbora Špotáková i David Kostelecký si ocenění od ministryně obrany cení. "Je to obrovská čest pro všechny sportovce. Každého to musí potěšit a já z toho mám také velkou radost,“ řekla po slavnostní ceremonii Špotáková. A David Kostelecký navázal. "Je to ocenění naší práce. Všichni jsme vynaložili velké úsilí, abychom těchto výsledků dosáhli a jsme rádi, že jsme to pro Duklu i pro ministerstvo obrany dokázali.“Po olympiádě se s nimi roztočil mediální kolotoč…

David Kostelecký po olympijském vítězství vystoupil ze stínu a užíval si neustálého zájmu médií. "Kolem sportovní střelby nikdy moc velký humbuk není. Ani když někdo vyhraje mistrovství světa. Ale po olympiádě to bylo něco úplně jiného,“ zhodnotil situaci zlatý český střelec. "Trvalo to asi měsíc. Bylo to sice náročné, ale dalo se to zvládnout. Je to dobrá reklama našemu sportu,“ dodal.


Oštěpařka Barbora Špotáková to má ještě o něco zajímavější. Po strhujícím olympijském závodě hodila ve Stutttgatu světový rekord a pro Českou republiku se stala atletkou číslo jedna. "Je hodně náročné, být takhle dlouho ve středu zájmu a popravdě mi už ubývají síly. Až bude dění okolo mě upadat, tak mi to nijak líto nebude,“ vysvětlila s úsměvem na tváři rekordmanka. "Čeká mě ještě týden v Čechách a pak mizím na dovolenou,“ dodala.

Jaké mají plány do budoucna?

Kosteleckého ještě čeká finále světového poháru, ale přiznal, že už se těší, až vše bude mít za sebou, protože se na něm podepsal velmi hektický měsíc po olympiádě. "Neměl jsem ani den volna. Už se těším, až to po posledním závodu zabalím a budu relaxovat,“ prozradil. Od března pak začíná nová sezona, kde už se čeští střelci budou snažit získat postupová místa na olympiádu do Londýna, která se uskuteční v roce 2012.


Špotáková by se v pátek měla zúčatnit vrhačského klání v Domažlicích, ale zatím to vypadá, že bude jen fandit. "Nečekaně jsem si zvrtla kotník, takže nevím, jestli vůbec závodit budu. Říkám si, jestli má vůbec cenu se po úspěšné sezoně hnát do dalších závodů,“ uzavřela. Po dovolené by ještě na podzim měla začít s tréninkem na Zadově a před Vánocemi by se měla připravovat v teple na Kanárských ostrovech.

Jan Pavlíček, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události