První extraligovou výhru si připsala Mladá Boleslav. Plzeň vyhrála v Litvínově. Sparta si veze z Kladna tři body.
Svěřencům trenéra Růžičky se vydařil vstup do utkání. Už ve třetí minutě Tomáš Micka přesnou ranou do horního růžku překonal zlínského brankáře Biegla a zužitkoval početní převahu domácích. Zlín také využil první přesilovku. Brankáře Furcha propálil mezi betony Ivan Rachůnek a navíc hostům zajistil ještě v první třetině jednogólové vedení Petr Leška.
V prostředním dějství Slavia srovnala krok po akci Jaroslava Bednáře jako z hokejové učebnice. Zkušený útočník dostal do jízdy přihrávku od Kolaříka, položil si zlínského obránce a kličkou překonal i gólmana.
Pražané strhli vítězství na svou stranu v závěrečné dvacetiminutovce - prosadili se hned čtyřikrát. Nejdříve Roman Červenka trefil přesně pravý růžek zlínské klece, po něm se ze snadné pozice nemýlil David Hruška a gólem skončily i průniky Jakuba Sklenáře a Romana Červenky. Slavia tak stále zůstavá na první pozici hokejové extraligy.
Slavia Praha - RI Okna Zlín 6:2 (1:2, 1:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 3. Micka (Tomica), 29. Bednář (Kolařík), 41. Červenka (Doležal), 42. D. Hruška (Beránek, Vondrka), 56. Sklenář (Vondrka), 57. Červenka (Vondrka) - 9. Rachůnek (Kollár), 15. Leška (Galvas, Köhler). Rozhodčí: Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3518.
Výhru Sparty režírovali Výborný s Ručinským
Spartu poslal do vedení na ledě Kladna kapitán David Výborný. Při přesilovce zvýšil náskok Pražanů Broš a odpověď Středočechů v druhé třetině přišla rovněž v početní převaze. Přesnou kombinaci zakončil střelou z levého kruhu Procházka. Jenže při další přesilovce holešovického týmu prostřelil Orcta krátce po vhazování Martin Ručinský a Sparta vedla 3:1. V poslední dvacetiminutovce už jen pečetil výhru Sparty čtvrtým gólem v sezoně David Výborný.
Geus Okna Kladno - Sparta Praha 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 22. Martin Procházka (Bělohlav, Patera) - 12. D. Výborný (Látal, Ručinský), 17. Broš (Kratěna, Černošek), 37. Ručinský (Ton, D. Výborný), 57. D. Výborný (Látal, L. Procházka). Rozhodčí: Homola - Pouzar, Kostka. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 4639.
Boleslav si odvezla tři body z Třince
Mladé Boleslavi se v Třinci podařil skvělý vstup do utkání. Po osmi minutách vedli Středočeši již 2:0, v obou případech se prosadil Roman Tomas. Nejdříve zužitkoval excelentní přihrávku od Jana Bendy zpoza branky a poté proměnil svůj nájezd v oslabení. Oceláři snížili stav brankou Melichárka, jenže před odchodem do šaten vrátil hostům dvougólové vedení Nouza.
Ve druhém dějství vsítil kontaktní gól domácích Balej na 2.3 a Středočeši opět udeřili na začátku závěrečné třetiny. Puk do třinecké klece protlačil Handlovský, ale scénář se opakoval a po brance domácího Pavelka byl Třinec opět ve hře. Jenže deset minut před závěrečnou sirénou završil svůj hattrick v zápase Tomas a zajistil Mladé Boleslavi první vítězství.
Oceláři Třinec - Mladá Boleslav 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 13. Melichárek (Kanko, D. Moravec), 23. Balej (Pavelek, Polanský), 43. Pavelek - 6. Tomas (Benda), 8. Tomas, 18. Nouza (Král, Handlovský), 41. Handlovský (Král). 50. Tomas (Bauer, Benda). Rozhodčí: Jeřábek - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2538.
Znojmo nestačilo na Karlovy Vary
Vyrovnaný zápas slibovalo utkání sousedů v tabulce. Karlovy Vary byly před začátkem utkání na 12. místě, Znojmo jen o stupínek lepší.
Do utkání lépe vstoupili hosté, kteří se prosadili v přesilové hře díky bleskové dorážce Petra Kumstáta. Na začátku druhé třetiny se karlovarští dočkali další branky. Václav Skuhravý si zkušeně vybruslil až na modrou čáru a vyslal nechytatelný projektil. Na 3:0 zvyšoval svou druhou brankou v utkání Petr Kumstát, kterému se povedlo přehodit ležícího Trvaje.
Znojemským Orlům se podařilo snížit až v polovině třetí třetiny. Čachotský vydoloval zdánlivě ztracený puk a z úhlu protlačil puk do branky. Na víc se ale Znojmo nezmohlo, a tak prohrálo na domácím ledě 1:3.
Znojemští Orli - Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Čachotský - 18. Kumstát (Skuhravý), 21. Skuhravý, 39. Kumstát (Skuhravý, Košťál). Rozhodčí: Kubeš - Kis, Pavlovič. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2. Diváci: 2323.
Plzeň už zase vyhrává
V minulém kole si Plzeň na své konto připsala první prohru, ale proti Litvínovu opět potvrdila dobrý rozjezd sezony a dokázala přesvědčivě zvítězit. Účet utkání načal v 11. minutě Radek Matějovský, který po povedené individuální akci překonal Hübla. A o osm minut později byla Plzeň již ve dvougólovém vedení, tentokrát zásluhou Kracíka, který dorazil puk do odkryté branky.
Ve druhé třetině zkorigoval skóre litvínovský Viktor Hübl, který tvrdou střelou propálil Málka. O pár minut později ale vyprchala litvínovská radost. Dvougólové vedení Plzni totiž vrátil Vampola. Plzeň si zkušeně hlídala náskok, i když Litvínov dokázal ještě snížit na 2:3 pomocí teče Petera Jánského. Při honbě za vyrovnáním dostal Litvínov další ránu. Přesilovku pět na tři proměnil kanonýr Martin Straka a uzavřel tak gólový účet zápasu.
Litvínov - Lasselsberger Plzeň 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 26. V. Hübl (Švarný, Jenáček), 48. Jánský (Branda, Trávníček) - 11. Matějovský (Kracík), 19. Kracík (Vampola, Vlasák), 30. Vampola, 55. M. Straka (Vampola). Rozhodčí: Husička - Tošenovjan, Bejček. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:2. Diváci: 5235.
Z Bílých tygrů byla neškodná koťata
Liberec sezonu neodstartoval vůbec dobře a v matných výkonech pokračoval i v úterý. První hřebíček do liberecké rakve zatloukl Jiří Burger, který proměnil první vážnou šanci Vítkovic. Liberec ani branka neprobrala a těsně před konce prví třetiny lovil Fikrt puk ze své sítě znovu, když ho zblízka prostřelil Krstev.
Veškeré šance Liberce na otočení zápasu zmrazil hned v druhé minutě druhé třetiny díky gólu Róberta Petrovického. V závěrečné třetině ještě svěřenci trenéra Hadamczika potvrdili svou převahu čtvrtým gólem Viktora Ujčíka a ani je nemuselo mrzet neproměněné trestné střílení Burgera.
Bílí Tygři Liberec - Vítkovice Steel 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 8. Burger (Štefanka), 20. Krstev (Roman, Korhoň), 22. Petrovický (Burger), 48. Ujčík (Stehlík). Rozhodčí: Šír - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:6, navíc Blatný - Petrovický oba 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 4042.